Chihuahua & Russian Toy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trakumsērgas seroloģiskais tests

+2
Ruby
Lexy
6 posters

Go down

Trakumsērgas seroloģiskais tests Empty Trakumsērgas seroloģiskais tests

Post  Lexy Trešdiena Maijs 18, 2011 8:05 am

Var jau būt, ka ir kur minēts, bet neatradu (varbūt acis vēl miegainas) :D
Tad nu man radies jautājums par šo testu. Mums tāds nepieciešams, jo izskatās, ka tomēr pārceļamies. Manai Melai tagad nepilni 4 mēneši. Vienā klīnikā man skaidroja, ka vajadzētu taisīt atkārtotu tikai trakumsērgas vakcināciju, nogaidīt vismaz 3 nedēļas un tikai tad veikt testu, lai lielāka garantija, ka antivielas būs pietiekamā daudzumā. Citur skaidro, ka nav dzirdēts, ka kādam tests būtu bijis negatīvs un parasti, ja veikta pareiza vakcinācija, visam jābūt ok. Tagad nu sēžu un domāju, ko man darīt. Varbūt kāds jau ir taisījis kucēnam? Es vienkārši apzinos, jo vēlāk testu taisīšu, jo vēlāk meitēns varēs braukt man līdzi, tātad kādu laiku būs jāatstāj mazule šeit kāda uzraudzība, kamēr būs gatav aizceļot. Jau iepriekš, paldies par padomiem :)
Lexy
Lexy
Hero
Hero

Number of posts : 558
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Trakumsērgas seroloģiskais tests Empty Re: Trakumsērgas seroloģiskais tests

Post  Ruby Trešdiena Maijs 18, 2011 7:49 pm

Lexy - vispar jau taa sisteema ir taada - vakcinee pret trakumseergu (ap 3 meeneshu vecumu) un tad gaida 21-30 dienas un tad taisa to titru (nedriikst nokaveet ne vienu dienu) un tad gaida to karantiinu - 6 meeneshi no trakumseergas potes dienas (ne titra dienas). Es nez ko tas viens vets tev ir samurgojis, bet kaa tie citi teica tam piekriitu ka parasti tak vienmeer peec potes ir tas pietiekamais antivielu daudzums un to ieraksta pasee!

Kad Pepei taisiiju, nu jau vairaak kaa 3 gadi atpakalj tad mums bija jaagaida 30 dienas, tagad Roksim un Lurdesai - 21 diena peec trakumseergas vakcinaacijas, taa kaa tie cipari mainaas ik pa laikam.

Vieniigais paarliecinies ka vets potee to vakciinu kas deriiga uz 3 gadiem, kaut gan taa buus taa pati vakciina kas te un UK ir deriiga 3 gadus, bet Latvijaa 1 gadu :(

Uzjautaa arii vai vinji to analiizi suutiis uz apstiprinaatu labaratoriju kuru atbildi pienjems, jo tas ir ljoti svariigi, it iipashi ka tas tachu maksaa lielu naudu!

Kad njems analiizes, uzjautaa vai nevar njemt taas asinis no kjepas, ne no kakla, jo vinji vienmeer dikti nesmuki noskuj tos kaklus un man piem Pepijai ilgi ilgi neatauga spalva, chihus vispaar nevar skuut, uz kjepaam aatri atauga spalvas atpakalj :)
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Trakumsērgas seroloģiskais tests Empty Re: Trakumsērgas seroloģiskais tests

Post  Lexy Trešdiena Maijs 18, 2011 8:35 pm

Hmmm, to, ka jāpaiet tieši 21 dienai pēc vakcinācijas, to dzirdu pirmo reizi, nav runa, ka jāpaiet vismaz 21 dienai pēc vakcīnas? Jo principā, ja man otra sune vakcinēta pērn oktobrī, tad es ko, nevaru bez jaunas vakcinācijas testu taisīt???
A kā lai es zinu, kuras pie jums skaitās trīsgadīgās vakcīnas? Ko jums tur vakcinē?
Nu, tā kā man līdz šim šnauceri tik bijuši, tiem, kad ņēma asinis, es pat no kājām neļāvu spalvu dzīt, bet no galvas ņemt pat neviens nav piedāvājis :) Tā ka cerams, ka ar to gan būs viss ok.
Lexy
Lexy
Hero
Hero

Number of posts : 558
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Trakumsērgas seroloģiskais tests Empty Re: Trakumsērgas seroloģiskais tests

Post  Ruby Trešdiena Maijs 18, 2011 8:55 pm

Nee tieshi tieshi jaabuut taas dienas kad veic titru, taa kaa shnjaucerim buus jaataisa atkaartotaa pote, diemzheel, ja nu vieniigi jums tur kaut ko var sarunaat pie veta, tad arii vets pateiks cik dienas peec vakciinas jaataisa tas titrs. Es nez, ceru ka neko nejaucu, bet nee nee, veel nesen runaajaam ar vetu par sho teemu.

Es paskatiishos veelaak, kura ir taa vakciina, bet cik es atceros taa bija tieshi taa pati kas Latvijaa NOBIVAC rabies, tik starpiiba taada ka peec Latvijas likumiem vinja deriiga 1 gadu, bet peec shejienes un UK likumiem vinja deriiga 3 gadus, tas laikam tapeec ka te nav trakumseergas vispaar, taa kaa domaaju ja jums iepotees to iisto tad cerams ka buus iespeejams ka sheit veel nebuus jaavakcinee tos 3 gadus.
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Trakumsērgas seroloģiskais tests Empty Re: Trakumsērgas seroloģiskais tests

Post  Ruby Trešdiena Maijs 18, 2011 9:39 pm

Klau, es tagad esmu nelielaa nesaprashanaa jo man vienmeer ir licies ka ir jaabuut taam noteiktajaam dienaam peec vakcinaacijas lai veiktu testu, bet tagad saaku shaubiities, varbuut ka nav, tu to gan noskaidro pie veta.

Bet man taa tagad saak likties ka es shito sajuacu ar to ka bija veelreiz jaapotee ja pirms trakumseergas potes nav bijusha chipa, taatad ja veic vakcinaaciju tad chipam jau jaabuut iekshaa un tikai tad var turpinaat...

Tev shnjaucerim un Melai ir chipi?
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Trakumsērgas seroloģiskais tests Empty Re: Trakumsērgas seroloģiskais tests

Post  Lexy Trešdiena Maijs 18, 2011 9:42 pm

Jā jā, tas gan mums ir :) Un man klōinikā neko neteica par tām dienām un PVD lapā ar neko neredzu tādu, arī par to, ka jābūt konkrētai vakcīnai. Jo man melai ir laikam Eurican vakcīna.
Lexy
Lexy
Hero
Hero

Number of posts : 558
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Trakumsērgas seroloģiskais tests Empty Re: Trakumsērgas seroloģiskais tests

Post  Eliina Ceturtdiena Maijs 19, 2011 12:46 am

stradaju klinika esmu jau sapratusi ka tas labakas vakcinas skaitas Nobivac un Virbak...

esmu dzirdejusi ka ir veti kas iesaka pirms titra njemshanas sapotet velreiz, jo ir saubas par vakcinas kvalitati iespejams, bet ja vakcina ir laba ativielam ir jaizstradajas to 21 dienu laika un dubulta deva tada kucenu vecuma var slikti ietekmet kucena talaku attistibu so man sodien pastastija viena draudzene kas savus sunus vispar nepote...

ja nekludos tad var njemt asinis ari tad ja vakcina ir bijusi pirms menesa atrak par tam 21 dienu nevar jo neizstradas antivielas.



Ruby- tu mani shokeeji affraid pie jums njem no kakla asinis??? pie mums LV saubos vai kads saimnieks uz ko tadu parakstitos tas izskatas diezgan baisi bet ir atrak un nesapigak neka no kepas. mes ta klinika njemam kakjiem kad saimnieks pats nav blakus Trakumsērgas seroloģiskais tests 68782

un mazajiem sunisiem ari ta butu jadara jo tajas mazajas kepinas tas venas ir tik sicina ka gruti trapit loti
Eliina
Eliina
Estimable
Estimable

Number of posts : 3874
Join date : 29.11.08
Age : 33
Dzīvesvieta : Rīga

http://shanelamor.jimdo.com/

Atpakaļ uz augšu Go down

Trakumsērgas seroloģiskais tests Empty Re: Trakumsērgas seroloģiskais tests

Post  Lexy Ceturtdiena Maijs 19, 2011 7:41 am

Ellin, klau, nu tu mani samulsināji. Es ar praktiski vienmēr esmu ar Nobivacu potējusi, bet mūsu piemājas klīnikā (uz kuru vedu tikai vakcinēt, jo par pārējo man nav uzticības) viņiem mēdz nebūt un tad nu kaut kā pievēru acis, jo vakcīna paliek vakcīna. Tagad man izmisums, ko darīt. taisīt to testu vai vakcinēt. Bet ja jau slikti ietekmē kucēnus, vīruss tomēr... aaaaa, nesaprotu Cry
Lexy
Lexy
Hero
Hero

Number of posts : 558
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Trakumsērgas seroloģiskais tests Empty Re: Trakumsērgas seroloģiskais tests

Post  Eliina Ceturtdiena Maijs 19, 2011 1:28 pm

tas nav pierdadits vnk cilveki ta runa... tapec es pat nezinu ka es daritu :(

zinu kad manu kucenu veda uz Zviedriju saimnieki sapoteja trakumsergu 2x kaut gan es jau biju sapotejusi vinu...
parunajies velreiz ar vetu
Eliina
Eliina
Estimable
Estimable

Number of posts : 3874
Join date : 29.11.08
Age : 33
Dzīvesvieta : Rīga

http://shanelamor.jimdo.com/

Atpakaļ uz augšu Go down

Trakumsērgas seroloģiskais tests Empty Re: Trakumsērgas seroloģiskais tests

Post  Ruby Pirmdiena Maijs 23, 2011 11:54 pm

Ja godiigi tad es arii nevakcineetu, bet probleema ir sunju apdroshinaashana, jtad mees to zaudeejam un plus celjoshana, ja veelamies kaadreiz sunjus njemt liidz piem uz Latviju vai kur citur aarpus valsts tad diemzheel nevakcineejot mums nekas nesanaaks.

Lexy - visaam paareejaam vakciinaam arii var taisiit to titru, piem ir pieraadiits ka gandriiz visas vakciinas darbojaas iisteniibaa uz 7 gadiem nevis uz vienu kaa mums veti saka, taatad piem kad naak vaciinas laiks var uztaisiit titru un paskatiities vai sunim pietiek atieciigo antivielu organismaa vai vajag re-vakcineet! To var izdariit pie jebkura veta, par cenaam nezinu, bet nojaushu ka taa nav leeta alternatiiva, bet tas nav jaadara katru gadu. Ja gadaas dabuut sakariigu vetu kursh ir lietas kursaa par sho visu, tad viss ir iespeejams!
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Trakumsērgas seroloģiskais tests Empty Re: Trakumsērgas seroloģiskais tests

Post  ajame Otrdiena Maijs 24, 2011 1:13 am

nedaudz ne par tēmu, bet radās jautājums..
ja es uztaisu to titru un mums ar antivielām viss štokos un vairāk nevakcinēju pret trakumsērgu, kas notiek tad, ja mans nevakcinētais (kaut arī ar titru) suns kādu sakož un tas "kāds" grib mūs sodīt pēc pilnas programmas?
ajame
ajame
Estimable
Estimable

Number of posts : 1059
Join date : 26.08.09
Age : 37
Dzīvesvieta : Tukums

http://toydog.jimdo.com/

Atpakaļ uz augšu Go down

Trakumsērgas seroloģiskais tests Empty Re: Trakumsērgas seroloģiskais tests

Post  Lexy Otrdiena Maijs 24, 2011 7:38 am

ajame, tad arī dabūsiet pēc pilna programmas! Jo arī testa rezultāts, ja suns regulāri netiek revakcinēts, zaudē savu 'jēgu un lietderību. Tā ka - jāvakcinējas regulāri!
Lexy
Lexy
Hero
Hero

Number of posts : 558
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Trakumsērgas seroloģiskais tests Empty Re: Trakumsērgas seroloģiskais tests

Post  ajame Otrdiena Maijs 24, 2011 12:06 pm

Bet ir taču tādi gadījumi kā , piemēram, mūsu foruma Desa. Cik atceros viņam bija briesmīga alerģija... Ja tā pote var novest dzīvnieku līdz drausmīgam stāvoklim? Un ārsts to apstiprina?
ajame
ajame
Estimable
Estimable

Number of posts : 1059
Join date : 26.08.09
Age : 37
Dzīvesvieta : Tukums

http://toydog.jimdo.com/

Atpakaļ uz augšu Go down

Trakumsērgas seroloģiskais tests Empty Re: Trakumsērgas seroloģiskais tests

Post  Lexy Otrdiena Maijs 24, 2011 12:19 pm

Nu, katrā lietā ir savi izņēmumi. Tas ir viens no tiem, kad visu skatās individuāli.
Lexy
Lexy
Hero
Hero

Number of posts : 558
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Trakumsērgas seroloģiskais tests Empty Re: Trakumsērgas seroloģiskais tests

Post  Silkite Otrdiena Maijs 24, 2011 12:27 pm

Ajam,desu shogad àrsts atteicàs potét Chihuahua2
Silkite
Silkite
Estimable
Estimable

Number of posts : 2914
Join date : 18.10.08
Dzīvesvieta : France

Atpakaļ uz augšu Go down

Trakumsērgas seroloģiskais tests Empty Re: Trakumsērgas seroloģiskais tests

Post  Ruby Otrdiena Maijs 24, 2011 8:08 pm

Mums vienai pazinjai ASV ir pavecaaks suns (lielaa shkjirne) un vets veseliibas probleemu deelj iesaka pret trakumseergu nevakcineet vairs suni, tad nu saimniece ir visu laiku vienaa stresaa ka tik nekas nenotiek, ka tik kaadu nesakozh, jo tad tieshaam var buut lielas probleemas, it kaa suns mieriigs, bet nu vecumdienaas var jau arii kaada nelabaaka diena uznaakt! Domaaju ka Latvijaa situaacija ir liidziiga.
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Trakumsērgas seroloģiskais tests Empty Re: Trakumsērgas seroloģiskais tests

Post  Lily Otrdiena Maijs 24, 2011 9:33 pm

Ja sakozh tad gan ir traki, pirmkart jamaksā saimniekam sods par to, ka suns nav sapotēts, pēctam suni 2 nedēļas tur karantīnā lai novērotu vai viņam nav trakumsērga, pēctam ir jānošauj.. kqut kā tā vismaz ir bijis iepriekšējos gados latvijā :(
arī mums tā bija ar vienu suni, pārleca pāri žogam un sakoda cilvēkus, suns bija potēts bet vienalga ir divas nedēļas jānovēro, aizveda uz nošaušanu un tur kucīte izcili parādija savu jauko dabu, tā mācēja pielīst tam apsargam, ka vīrietim palika žēl viņas un suns šobrīd ir dzīvs un apsargā tukuma kokzāģētavu. tāds mums stāsts ar daļēji laimīgām beigām, jo suns varēja arī nebūt vairs starp mums.
Lily
Lily
Estimable
Estimable

Number of posts : 4007
Join date : 09.11.08
Dzīvesvieta : Jūrmala

http://www.handler-karolina.jimdo.com

Atpakaļ uz augšu Go down

Trakumsērgas seroloģiskais tests Empty Re: Trakumsērgas seroloģiskais tests

Post  Lexy Trešdiena Maijs 25, 2011 7:29 am

Paga paga, kas tas par barbarismu, ka jānošauj????? Kur tas ir atrunāts? Nu nav mums tādu likumu! Jā, ja suns nav potēts, saimniekam pabargs sods, sunim karantīna, ja viss ok, suni vakcinē. Arī, ja vakcinēts, suni novēro, cilvēkus visus, kas iesaitšiti, abos gadījumos potē. Pēc novērošanas suni pārvakcinē. Nekur neesmu dzirdējusi par kaut kādu nošaušanu. Jā, varētu sunim būt jāiziet pārbaude, vai nav atzīstams par agresīvu, ar visām no tā izrietošajām sekām. Icon92
Lexy
Lexy
Hero
Hero

Number of posts : 558
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Trakumsērgas seroloģiskais tests Empty Re: Trakumsērgas seroloģiskais tests

Post  Lily Trešdiena Maijs 25, 2011 8:34 am

nezinu bet bieži esmu dzirdējusi par tādiem nošaušanas gadijumiem.. par likumiem tiešām neesmu interesējusies..
Lily
Lily
Estimable
Estimable

Number of posts : 4007
Join date : 09.11.08
Dzīvesvieta : Jūrmala

http://www.handler-karolina.jimdo.com

Atpakaļ uz augšu Go down

Trakumsērgas seroloģiskais tests Empty Re: Trakumsērgas seroloģiskais tests

Post  Lexy Trešdiena Maijs 25, 2011 8:35 am

Necilvēcīgi! Barbarisms 21.gadsimtā! Es vēl saprastu, ja suni iemidzinātu galējā situācijā, bet nošaut...
Lexy
Lexy
Hero
Hero

Number of posts : 558
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Trakumsērgas seroloģiskais tests Empty Re: Trakumsērgas seroloģiskais tests

Post  Eliina Trešdiena Maijs 25, 2011 11:25 am

ir likums ka suni iemidzini, bet ne noshauj,
Lily cik sen jums tags dadijums bija?
Eliina
Eliina
Estimable
Estimable

Number of posts : 3874
Join date : 29.11.08
Age : 33
Dzīvesvieta : Rīga

http://shanelamor.jimdo.com/

Atpakaļ uz augšu Go down

Trakumsērgas seroloģiskais tests Empty Re: Trakumsērgas seroloģiskais tests

Post  Lily Trešdiena Maijs 25, 2011 11:40 am

nu iespējams tagad iemidzina, jo mums tas gadijums bija pirms kādiem gadiem 10, pati redzēju sakostos cilvēkus :( bet domāju, ka arī tagad lai ietaupītu naudu pa kluso suņus nevis iemidzina bet kā savādāk atbrīvojas no tiem :( tapēc bieži dzirdu kautko par nošaušanu.. tikko nesen vienu skolēnu no mūsu skolas sakoda un tad arī gāja runa, ka suns ir jānošauj
Lily
Lily
Estimable
Estimable

Number of posts : 4007
Join date : 09.11.08
Dzīvesvieta : Jūrmala

http://www.handler-karolina.jimdo.com

Atpakaļ uz augšu Go down

Trakumsērgas seroloģiskais tests Empty Re: Trakumsērgas seroloģiskais tests

Post  Eliina Trešdiena Maijs 25, 2011 11:49 am

nu shauj tad pasi saimnieki tagad gadijuma,bet ja lieta aiziet lidz policijai tad suns noteikti tiek midzinats nevis shauts!
Eliina
Eliina
Estimable
Estimable

Number of posts : 3874
Join date : 29.11.08
Age : 33
Dzīvesvieta : Rīga

http://shanelamor.jimdo.com/

Atpakaļ uz augšu Go down

Trakumsērgas seroloģiskais tests Empty Re: Trakumsērgas seroloģiskais tests

Post  Sponsored content


Sponsored content


Atpakaļ uz augšu Go down

Atpakaļ uz augšu


 
Permissions in this forum:
Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā