Chihuahua & Russian Toy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kā atradināt no svešiniekiem?

+4
Lily
Žozefīna
Lexy
refinnej
8 posters

Go down

Kā atradināt no svešiniekiem? Empty Kā atradināt no svešiniekiem?

Post  refinnej Trešdiena Augusts 31, 2011 9:13 am

Nu jau man ir kārtējais jautājums. Lieta tāda, ka mūsu Berry ir tik mīļa, ka liekas gatava samīļot visu pasauli. Un arī cilvēki ir tādi, kas bez atļaujas lien klāt glāstīt. Vnk tracina citreiz, kad svešinieks pienak un citreiz pat kad viņa ir mums uz rokām stiepj rokas paglaudīt. Un ja pastaigājoties kāds izrāda interesi, tad mūsēja ar prieku to arī pieņem. Ko darīt šajā sakarā? Vai tas viņai ir pārejošs ar vecumu? Negribas jau lai lien pie svešiniekiem visu laiku, pretīgi. Un ko jūs dariet ar tiem cilvēkiem, kas vnk uzbazīgi lien klāt?
refinnej
refinnej
Profesional
Profesional

Number of posts : 354
Join date : 15.08.11
Age : 36
Dzīvesvieta : Jelgava

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā atradināt no svešiniekiem? Empty Re: Kā atradināt no svešiniekiem?

Post  Lexy Trešdiena Augusts 31, 2011 10:02 am

Man attiecībā uz šo laikam pretrunīga attieksme, jo principā es esmu priecīga, ka mana Mela uzvedas tieši tā, kā tu apraksti, jo es labi zinu, kāda problēma ir tad, ja suns ir slikti socializēts, baidās no visiem svešājiem, rūc, rej utt. Tici man, tad ir vēl briesmīgāk. Un pie tā, ka mazos sunīšus visi grib samīļot, ar to jārēķinās. Tas, ko es varu ieteikt - mācies suneni atsaukt pēc vajadzības. respektīvi, pastaigas laikā redzi, ka viņa varētu jozt pie kāda potenciālā "samīļotāja" - sauc sunci pie sevis un vai nu dod kārumu, vai piedāvā rotaļu, lai pārslēgtu viņas uzmanību uz sevi. Tas gan nelīdzēs variantos, kad lien glaudīt, kad suns tev ir uz rokām. Te man īsti ideju nav, ja vien pateikšana, ka tu esi pret to, ka tavu suni aiztiek. Visi tevi uzskatīs par iedomīgu vīzdeguni, bet ja tas tevi nesatrauc - dari tā :) Jo tikai tev ir tiesības noteikt, kas, kad, kur drīkst aiztikt tavu suņuku :)
Lexy
Lexy
Hero
Hero

Number of posts : 558
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā atradināt no svešiniekiem? Empty Re: Kā atradināt no svešiniekiem?

Post  Žozefīna Trešdiena Augusts 31, 2011 11:13 am

Es līdz noteiktam mēram arī neesmu pret, ka sveši cilvēki glauda un priecājas par maniem suņiem. Bet ziniet, citreiz tas ir kaitinoši, jo cilvēki mēdz būt pāāārāk uzbāzīgi, un tad es vienkārši pasaku "Nika, Kora ejam" un mēs aizejam tālāk staigāties. :)

Nika ir labsirdīga pret visiem, bet mana Kora ir nikna meitene, neviens svešais nepieskarsies. Jā, varbūt tā ir mana vaina, kā Lexy rakstīja - suns nav socializēts, bet no otras puses - man patīk, ka viņa ir nikna, jo viņa vienmēr mani brīdina, ja kāds svešais uz ielas pietuvojas klusām. :)

Citreiz staigājamies pa veikalu, sunenes sēž somā lielajos veikalu ratos - brīžiem satieku tik pārsteigtus cilvēkus, kuri brīnās, ka sunītis ir tik maziņš. Bet no otras puses, ko tur brīnīties, tik daudz cilvēkiem ir mazi sunīši mūsdienās, bet laikam ir cilvēki, kuri ikdienā bieži neredz mazos sunīšus, tādēļ ieraugot - viņiem ir baigās emocijas. :)
Žozefīna
Žozefīna
Profesional
Profesional

Number of posts : 291
Join date : 02.10.10
Age : 37
Dzīvesvieta : Rīga

http://www.inka-world.jimdo.com

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā atradināt no svešiniekiem? Empty Re: Kā atradināt no svešiniekiem?

Post  Lily Trešdiena Augusts 31, 2011 12:31 pm

Es gan priecātos tavā vietā par tādu meitēna raksturu, ja tev ļoti nepatīk, ka svešie glauda tad vienkārši neatļauj tiem cilvēkiem to darīt. Bet sunīti nebar
Es piekrītu Lexy, es biju tiiiiiik priecīga, ka Džozim ir tik ideāls raksturs, 24/7 priecīga un aktīva bet laikam arī tādos gadījumos, kā manā kad suns pazuda, tas ir slikti. jo lien pie visiem cilvēkiem un jebkurš var paņemt.. bet tur jau suni neizmainīsi.
Ā un par to glaudīšanu, 5dien mēs ar Eliinu gājām pāri ielai centrā un man rokās bija Foksa, pretī nāca kaut kāds vīrietis un ielas vidū vienkārši prasa vai var paglaudīt, es tā apstulbu jo gandriz vai stāvam uz gājēju pārejas, neko nepateicu un viņš takā jau pielika roku sunim bet tad mēs aizgājām tālāk... tik dīvaini :32
Lily
Lily
Estimable
Estimable

Number of posts : 4007
Join date : 09.11.08
Dzīvesvieta : Jūrmala

http://www.handler-karolina.jimdo.com

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā atradināt no svešiniekiem? Empty Re: Kā atradināt no svešiniekiem?

Post  ajame Trešdiena Augusts 31, 2011 2:15 pm

Ja man prasa, vai drīkst glaudīt suni, es gandrīz vienmēr atļauju. Jo arī es uzskatu, ka tā ir laba socializācija (kas Netiņai ir nu ļoti vajadzīga).
ajame
ajame
Estimable
Estimable

Number of posts : 1059
Join date : 26.08.09
Age : 37
Dzīvesvieta : Tukums

http://toydog.jimdo.com/

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā atradināt no svešiniekiem? Empty Re: Kā atradināt no svešiniekiem?

Post  refinnej Trešdiena Augusts 31, 2011 2:33 pm

Ārprāts, 2x mana vēstule pazuda, pirmo Berry pienāca, nospieda pogu un izdzēsa un otro - līdz galam neizlasīju, jo tajā laikā kad rakstīju bija pievienots vēl viens ziņojums un laikam jau tur bija prasīts, vai gribu tapāt pievienot savējo, un tā kā izgāju, tad laikam arī izdzēšas.
Nu es jau vēlētos zelta vidusceļu – lai viņa nerej uz svešiniekiem, bet arī neskrien bučoties. Parasti kad pastaigājamies un satiekam citu suni ir tādi varianti – vai nu suņi daudzas un Berry tapāt pieskrien pie tā otra saimnieka un ar priekšējam kājām uz viņa nostājas vai arī, ja tas otrs suns ir pasīvs un nespēlējas ar viņu, tad dauzās viena pati un tapāt pieskrien pie tā otra saimnieka un ar priekšējam kājām uz viņa nostājas. Citi suņi parasti pie manis neskrien un visa uzmanība ir uz Berry (vai vsp nekādas reakcijas, bet nu tā es negribētu). Tie saimnieki protams Berry samīļo un tas ir normāli. Ja ejam pa ielu, tad garāmejošiem viņa parasti neuzbāžas, ja tik viņi viņai neuzbāžas, ja nāk pie svešiem, vnk parauju aiz pavadas un ejam tālāk. Uz rokām turot Berry, parasti, ja kāds sāk līst, es vai nu aizgriežos, vai eju tālāk. Bet tāpat citi pamanās viņu pačamdīt. Daži tādi gadījumi, ko tagad atceros – vienreiz maximā maksāju kasē un suni noliku uz grīdas, tā pienāk bērns (nekāds jau mazs, kādi 10gadi) un glāsta, glāsta viņu, tā, intensīvi. Es jau neizturēju un teicu, ka ar rokām neaiztikt!!! Un cits gadījums notika pilsētas svētkos – Berry bija man uz rokām, es kaut kur paskatījos un kad pagriezos atpakaļ, kāda tante jau viņu čamda. Man laikam refleksīvi sanāca tāda sejas izteiksme, ka šī saka attaisnoties – es jau tik paglaudu, man ar mājās rotvellers. Kad prasa paglaudīt, parasti žēl atteikt, kaut tagad biežāk un biežāk to daru, jo, ka saka, iedod pirkstu, atkodīs roku. Nesen gāja garām 3 meitenes, viena prasa – var suni paglaudīt. Es atļāvu, un momentāli abas pārejas prasa – vai drīkst arī, nesagaidot atbildi jau lien klāt. Nu iedomājaties, kas tur sākas, ar sešām rokām, teicu ka pietiek, paķēru Berry un aizgāju.
refinnej
refinnej
Profesional
Profesional

Number of posts : 354
Join date : 15.08.11
Age : 36
Dzīvesvieta : Jelgava

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā atradināt no svešiniekiem? Empty Re: Kā atradināt no svešiniekiem?

Post  refinnej Trešdiena Augusts 31, 2011 2:36 pm

Jā, un vēl. Kā īsti ir ar austiņām chihuahua? Mums kad pirkam saimniece teica, lai pa ausīm neglaudam, var nokrīst. Bet es tagad domāju - ne jau visu laiku nedrīkstēs? Nu tagad jau vēl neglaudām un ko es vēl visiem gribētājiem instrūkciju lasīšu, kā glaudīt suni???
refinnej
refinnej
Profesional
Profesional

Number of posts : 354
Join date : 15.08.11
Age : 36
Dzīvesvieta : Jelgava

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā atradināt no svešiniekiem? Empty Re: Kā atradināt no svešiniekiem?

Post  Lily Trešdiena Augusts 31, 2011 3:53 pm

Nuuu par austiņām gan es domāju, ka pārspīlē... 4,5 mēnešos jau austinjaam sen jaabuut ''nostaaveejushaam'' un stingraam. Manai garspalvainajai chi uzcelaas ausis 2 meeneshos un mees vinjas taa njurcam un visaadi iznjirgaajamies bet nekad nav nokritushas vai ielocijushaas. Bet cik atceros tu teici, ka jums rados ir Figaro, vinjam skjiet ir taas probleemas ar ausiim un arii vinja kuceeniem, bet 100% nevaru teikt
Lily
Lily
Estimable
Estimable

Number of posts : 4007
Join date : 09.11.08
Dzīvesvieta : Jūrmala

http://www.handler-karolina.jimdo.com

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā atradināt no svešiniekiem? Empty Re: Kā atradināt no svešiniekiem?

Post  Lexy Trešdiena Augusts 31, 2011 3:57 pm

Hmm, mums nav bijis problēmu ar ausīm no Figaro, kas mums tētis, tikai ar zobiem :(
Lexy
Lexy
Hero
Hero

Number of posts : 558
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā atradināt no svešiniekiem? Empty Re: Kā atradināt no svešiniekiem?

Post  Žozefīna Trešdiena Augusts 31, 2011 4:03 pm

Lexy, ieliec kādu bildīti albūmos, parādi mums smuko Melu ! icon50
Žozefīna
Žozefīna
Profesional
Profesional

Number of posts : 291
Join date : 02.10.10
Age : 37
Dzīvesvieta : Rīga

http://www.inka-world.jimdo.com

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā atradināt no svešiniekiem? Empty Re: Kā atradināt no svešiniekiem?

Post  refinnej Trešdiena Augusts 31, 2011 4:29 pm

Nu mums ar nebija problēmu, nopirkam 3,5 menešu vecumā, īpaši nečamdijam ausis, bet protams ka aizķeras, kaut vai guļot. Nu izskatas ka stāv stingri.
refinnej
refinnej
Profesional
Profesional

Number of posts : 354
Join date : 15.08.11
Age : 36
Dzīvesvieta : Jelgava

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā atradināt no svešiniekiem? Empty Re: Kā atradināt no svešiniekiem?

Post  Lily Trešdiena Augusts 31, 2011 4:54 pm

Lexy rakstīja:Hmm, mums nav bijis problēmu ar ausīm no Figaro, kas mums tētis, tikai ar zobiem :(

nu es nebiju domaajusi, ka visiem kuceeniem :) bet dazhiem tas ir
Lily
Lily
Estimable
Estimable

Number of posts : 4007
Join date : 09.11.08
Dzīvesvieta : Jūrmala

http://www.handler-karolina.jimdo.com

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā atradināt no svešiniekiem? Empty Re: Kā atradināt no svešiniekiem?

Post  Lily Trešdiena Augusts 31, 2011 4:55 pm

refinnej rakstīja:Nu mums ar nebija problēmu, nopirkam 3,5 menešu vecumā, īpaši nečamdijam ausis, bet protams ka aizķeras, kaut vai guļot. Nu izskatas ka stāv stingri.

nu tad jau viss ir labi, nav tā ka visu mūžu nevar ausis glaudīt. es domāju tagad ar to vairs nevajadzētu būt problēmu :)
Lily
Lily
Estimable
Estimable

Number of posts : 4007
Join date : 09.11.08
Dzīvesvieta : Jūrmala

http://www.handler-karolina.jimdo.com

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā atradināt no svešiniekiem? Empty Re: Kā atradināt no svešiniekiem?

Post  Lexy Trešdiena Augusts 31, 2011 6:09 pm

Žozefīna rakstīja:Lexy, ieliec kādu bildīti albūmos, parādi mums smuko Melu ! icon50

Es apsolos mazuli tuvākajā laikā sabildēt un tad papildināšu bilžu kolekciju Icon20
Lexy
Lexy
Hero
Hero

Number of posts : 558
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā atradināt no svešiniekiem? Empty Re: Kā atradināt no svešiniekiem?

Post  tiffany* Trešdiena Augusts 31, 2011 7:08 pm

muusu mazaa taada pati draudziigaa,bet man tas lielaakoties patiik :) ljoti daudzi cilveeki briinaas,ka vinja taada,jo ,saka ,ka reti redz chivauvas tiik draudziigas :) muuseejaa beernus ljoti miil..kaa traka metaas virsuu :D te kanaadaa tas ir normaali ,ka naak klaat un glauda tavu suni ..protams ,ka pajautaa vai driikst,bet nedomaaju ,ka kaads kaadreiz saka nee :)
tiffany*
tiffany*
Profesional
Profesional

Number of posts : 171
Join date : 30.07.11

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā atradināt no svešiniekiem? Empty Re: Kā atradināt no svešiniekiem?

Post  Ruby Ceturtdiena Septembris 01, 2011 1:16 am

Es arii ljauju visiem apsveicinaaties ar suniiteem un glaudiit, priecaajos ka mani sunji ir draudziigi :) Kad veel kuceeni bija tad es speciaali gaaju uz beernu speelju laukumiem/skolaam lai vareetu satikt barinju spiedzoshu beernu un sunenes lai pierdot pie taa, vienmeer man kabataa kaarumi ir liidz kurus izdalu beerniem lai pacienaa suniishus :) tagad visaam kaa viens - beerni ljoti patiik visaada vecuma :) Roksis uzreiz gjiibst kad ierauga kaadu beernu laukaa, vinjai patiik shausmiigi kad vinju glauda un aiztiek - vinja vienkaarshi kaifo, tagad pat ir palikusi nekauniiga un uzstaajiigi PIEPRASA visiem lai vinju glauda un kasa :32

Shad tad arii kaads pajautaa vai nevar patureet rokaas, tad nu skatos peec situaacijas - kaada vecuma beerns, cik nopietns/nenopietns un citreiz uz paaris sekundeem atljauju :)

Ir gadiijies kad Pepe mums ir nejaukaa garstaavoklii un sastraadaa pigorus (paraada kaadam zobus) bet es protams aatri vinju izlaboju, jo tas nav pieljaujams. 2-3 reizes taa tik ir bijis - nez varbuut uz vecumu vinja paliek ar vien cimperliigaaka lol!

Njmeot veeraa kaadi neganti raksturi gadaas mazajiem sunjukiem, domaaju ka tikai var priecaaties ja suns ir labi socializeets un draudziigs pret visiem :)
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā atradināt no svešiniekiem? Empty Re: Kā atradināt no svešiniekiem?

Post  Lexy Ceturtdiena Septembris 01, 2011 7:28 am

Ruby rakstīja:
Njmeot veeraa kaadi neganti raksturi gadaas mazajiem sunjukiem, domaaju ka tikai var priecaaties ja suns ir labi socializeets un draudziigs pret visiem :)
Pilnīgi manas domas!
Lexy
Lexy
Hero
Hero

Number of posts : 558
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā atradināt no svešiniekiem? Empty Re: Kā atradināt no svešiniekiem?

Post  refinnej Ceturtdiena Septembris 01, 2011 10:31 am

Nu mums viņa ir ļoti un pat pārak socializēta. Nu man sanāk izvēlēties pie ka laist un pie kā - nē. Tāpat jau satiek mūsu draugus un ar viņiem uzvedas labi, tā kā socializēšanas problēmas mums nav. Bet pie tiem, kas ir pārak uzbazīgi - pie tiem negribu laist. Vēl, par bērniem runājot, ja garam iet mamma ar mazo, īpaši ar tādiem, kas tikko sāk staigāt, Berri obligāti pieskries, uzliks priekšējas ķepiņas bērnam UZ PLECIEM :32 un tā viņu samiļo, aplaiza un skraida apkārt un atkal uzlec. Abi sanāk vienāda auguma :32 Mazais laimīgs, mammītes sajusmā un man ar prieks :) Bet bērnus mūseja ļoti mīl, iepr.saimniecei ir bērns (vismaz 1 esmu redzējusi), tāpēc ar bērniem ir ļoti mīļa, bet līdz brīdim, kad sāk pārak uzbāzties - tad var arī aiziet prom un pat iekost (gadījies radiniekam).
refinnej
refinnej
Profesional
Profesional

Number of posts : 354
Join date : 15.08.11
Age : 36
Dzīvesvieta : Jelgava

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā atradināt no svešiniekiem? Empty Re: Kā atradināt no svešiniekiem?

Post  Eliina Piektdiena Septembris 02, 2011 9:41 am

Lily rakstīja:
Lexy rakstīja:Hmm, mums nav bijis problēmu ar ausīm no Figaro, kas mums tētis, tikai ar zobiem :(

nu es nebiju domaajusi, ka visiem kuceeniem :) bet dazhiem tas ir
piekritu Lily :) un maz zobiem pedeja laika ta ir kluvusi par katastrofu gandirz katram 2trajam kucenam.... :(
Eliina
Eliina
Estimable
Estimable

Number of posts : 3874
Join date : 29.11.08
Age : 33
Dzīvesvieta : Rīga

http://shanelamor.jimdo.com/

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā atradināt no svešiniekiem? Empty Re: Kā atradināt no svešiniekiem?

Post  Lexy Piektdiena Septembris 02, 2011 9:46 am

Eliina rakstīja:
Lily rakstīja:
Lexy rakstīja:Hmm, mums nav bijis problēmu ar ausīm no Figaro, kas mums tētis, tikai ar zobiem :(

nu es nebiju domaajusi, ka visiem kuceeniem :) bet dazhiem tas ir
piekritu Lily :) un maz zobiem pedeja laika ta ir kluvusi par katastrofu gandirz katram 2trajam kucenam.... :(

Tas tiešām ir briesmīgi. Melai gan sakodiens ir drusku uzlabojies un tuvojas taisnam, tā "šālīte" bij daudz lielāka :D Bet vispār jau, ja pareizi saprotu, gan no tēva gan mātes Melai tur rados ir sanācis inbrīdings uz vienu suni, kas nodod šīs sakodiena problēmas :(
Lexy
Lexy
Hero
Hero

Number of posts : 558
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā atradināt no svešiniekiem? Empty Re: Kā atradināt no svešiniekiem?

Post  Ruby Piektdiena Septembris 02, 2011 11:40 pm

Eliin es nezinu vai es sheit esmu likusi linku uz to rakstu ko lasiiju ka nemaz taa nevar vainot vienu vecaaku par to ka kuceeniem esot slikti sakodieni/zobi, palasiet ja kaadam interesee, tur par geeniem rakstinsh taads interesants:

http://www.addy.com/hicc//badbite.html



Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā atradināt no svešiniekiem? Empty Re: Kā atradināt no svešiniekiem?

Post  Sponsored content


Sponsored content


Atpakaļ uz augšu Go down

Atpakaļ uz augšu


 
Permissions in this forum:
Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā