Chihuahua & Russian Toy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

sunja svars

4 posters

Go down

sunja svars Empty sunja svars

Post  tiffany* Trešdiena Janvāris 18, 2012 5:35 pm

es tagad esmu mazā nesaprašanā... Tiffai tagad ir 8mēneši un viņa sver 1,43kg.. tas ir normāls svars? cik juusu chi sver vai svēra šajā vecumā? vinas vecāki protams arī bija mazi, bet liekās ,ka ne tik maziņi kā viņa..pareizāk ne tik tievi :O viņa pavisam normāli ēd un dzer un churā un kakā ( churāt gan viņa sākusi gultā :@ ) un ja ir kādi ieteikumi kā atradināt no churaashanas gultaa..buushu ljoti prieciiga un pateiciiga, jo tas jau paliek pa traku.. lamāt arii vinju ir vnk neiespeejami..vinja taa rausmaas jau kad paaugstinu balsti .. kur nu veel dot pa dibenu.. diezgan bieži vedu ārā kā arī paladziņš visu laiku ir un tīŗs utt...
tiffany*
tiffany*
Profesional
Profesional

Number of posts : 171
Join date : 30.07.11

Atpakaļ uz augšu Go down

sunja svars Empty Re: sunja svars

Post  Ruby Trešdiena Janvāris 18, 2012 7:32 pm

1) par svaru - katram chiham tas ir idividuaali, taa nemaz nevar saliidzinaat cik citi sveera noteiktaa vecumaa, jo katrs aug savaadaak, chihi aug liidz pilni 2 gadi, taa kaa Tiffai veel daudz augshanas priekshaa. Ja tev uztrauc ka vinja ir par tievu, aizej pie veta, lai vinsh apskataas, vai vari iepostot te bildiites vinjas - no augshas lai var redzeet veedera liiniju, no saaniem ar. Iztausti ribas - cik viegli tu vinjas vari satausiit? Vai nav taa ka vinjs spiezhaas aaraa un to no saana var redzeet? 8 meeneshos citiem veel ir taa trakaa augshanas faaze kad kjermenis nav iisti proporcijaas - kajas par garu, galvas par mazu u.t.t un vinji izskataas tieshaam negliiti :D Nu var vinji izskatiities mazliet izstiidzeejushi, galvenais skaties cik vinja apeed, vai atbilsoshi vecumam (atkariigs kaadu eedamo juus eediet). Kaa tu vinju baro, vai vienkaarshi ieber traucinjaa eedamo un atstaaj vai jums ir konkreetas eedienreizes kad tu redzi ka vinja visu iedoto apeed? Ar ko tu vinju baro?

2) ar churaashanu tev ir jaasaak viss no saakuma, no nulles, taa kaa tu dariitu ka vinja tikko ieradaas maajaas, jo nu izklausaas ka viss jums galiigi ir izgaajis no sliedeem! kaa tu vinju tagad ved laukaa? Cik biezhi? Tagad buutu jaasaak dariit to biezhaak - peec katras eeshanas, peec gueeshanas, peec speeleeshanaas u.t.t Ka esiet aaraa un vinja nokaartojaas - par to liels garshiigs kaarums un daudz uzslavas! Kuraa gultaa vinja churaa? tavaa vai savaa? Pilniigi un galiigi liedz vinjai iespeeju tikt savaa gultaa ja vinja tur churaa!! Tev buus vinjai jaastaigaa pakalj un jaaveero kaa vanagam, nu tieshi taa kaa tu dariitu ar tikko atvestu kuceenu. Ja vinjai gadaas kur sachuraat, atceries ka taa nav vinjas vaina, bet TAVA, jo nepaspeeji vinju novakteet! Kad nevari vinju pieskatiit kaa "vanags" liec vinju kraatinjaa/seetinjaa kuraa iekshaa ir paadzinsh, ja vinja uz taa nokaartojaas - par to ar kaarums un uzslava! Kaa iznjem aaraa no seetinjas/kraatinja taa momentaa laukaa, saakumaa pat labaak buutu nest liidz vietai kur gribi lai vinja nokaartojaas, lai nesanaak pa celjam shmuce, veelaak jau var ar kaaruminju aizvilinaat lai pati iet. AIZMIRSTI par lamaashanos, kur nu veel uzhaushanu pa dibenu, tas viss sunim bojaa psihi un sekas nebuus nekaadas labaas, es visus savus triis sunjus esmu izmaaciijusi pilniigi un galiigi bez raahsnaas un fiziskas iespaidoshanas, tas nav absoluti vajadziigs!!! Un atceries ka tas nav nedeeljas jautaajums, bet meeneshu un meeneshu pacietiigas un neatlaidiigas audzinaashanas, un viss ir atkariigs no tevis!

Lai veicaas :)

P.S. ja tev liekas ka vinja par daudz churaa vai arii nevar satureet uriinu un tapeec churaa gultaa, aizej pie veta lai vinsh paarbauda vai vinja nav kaadas probleemas ar niereem vai ko citu!
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

sunja svars Empty Re: sunja svars

Post  Irina Otrdiena Janvāris 31, 2012 12:26 pm

Man šī tēma ar ir tuva! :(
Mans čhihu puika savos 1.3 gados sver 1200 gramus :32
Viņam gan ir problēma ar ēšanu, ēd ļoti maz un ir šausmīgi izvēlīgs. Katru reizi ir jāpierunā kaut mazlietiņ paēst. Agrāk bija vēl sliktāk, jo vēl nebija līdz galam ar spalviņām apaudzis un tievums uzreiz metās acīs. Drausmīgi - man katru reizi jautāja - vai es savu suni nebaroju? :Chihuahua7: Bet ir iziets daudz, jo daudz vetārstu,kuri visi saka, ka suņuks vesels. Viņš ir ļoti aktīvs, modrs. Laikam jau no dabas viņš tāds mazēdājs :(
Varbūt kāds var padalīties ar kādām garšīgām receptēm (naturālai vai sausai barībai, konservi?), no kā suņi nu toč neatsakās? :32 Esmu devusi pat tos šausmīgos liellopu kuņģus, kas skaitās liela suņu delikatese, bet mans kundziņš atteicās... Chihuahua3
Viņam garšo gurķi un citi svaigi dārzeņi, bet no tā vien jau nevar pārtikt.... smilie004
Irina
Irina
Newbie
Newbie

Number of posts : 3
Join date : 15.06.11

Atpakaļ uz augšu Go down

sunja svars Empty Re: sunja svars

Post  Lexy Otrdiena Janvāris 31, 2012 5:36 pm

Oi, mums ar ir neēšanas problēma bigsmiles91 Gatavi ēst tikai to, ko ēdam mēs. Čiepj bērnam cīsiņus, makaronus, kotletes ha ha Sausās barības ar esmu devusi visādās - pirmo bļodu izrij un nākamajā ēdienreizē tik paosta. Es tā arī neesmu atklājusi, kā piedabūt ēst vairāk. Šnauceriem man tik ar vienu bij tādas problēmas, bet tur iemesls bij gremošanas fermentu trūkums, visi pārējie vienkārši katru orciju izrija ar rīšanu.
Lexy
Lexy
Hero
Hero

Number of posts : 558
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

sunja svars Empty Re: sunja svars

Post  Ruby Otrdiena Janvāris 31, 2012 5:42 pm

Irina - ljoti paziistama situaacija :) Mums bija tieshi taapat ar mazo Pepiju - kura ir muusu pirmais chihs, beerniibaa bija taas pashas probleemas - tik izveeliigu suni veel nebiju sastapusi, jaaluudzaas bija katraa eedienreizee lai kaut ko uzeed, taisiijaam no eediena celinjus pa visu izstabu lai vismaz speeleejoties ko ieeed. Arii gardumus needa, bet visus nosleepa!! No bljodas vinja vispaar neko needa - max bija 3 gabalinji bariibas!!! Taa turpinaajaas liidz kaadam 1.5 gadam, liidz man beidzot viss piegriezaas un peec sunju trenera ieteikuma, es saaku pielietot "bargo miilestiibu"!!! Noliku eedienu priekshaa - 15 minuutes patureeju, ja needa tad njeemu augshaa,taa liidz naakoshai eedienreizei vinja neko citu nedabuuja. Naakoshajaa eedienreizee atkal liku eedienu tikai uz 15 minuuteem, ja needa tad pati vainiiga. Nebija viegli un pagaaja kaads laicinsh liidz vinja beidzot saprata ka ja neediis savaa eedienreizee tad nedabuus neko. Bet es nevareeju vairs to iztureet ka vinja bija taa izlaidusies ar to eeshanu un liidz ar to ar paareejo discipliinu, ka vinja dara sev paari needot (arii izskatiijaas kaa muuzhiigi izkaameejusi), un man nebija vairs ne laika ne veeleeshanaas vinjai luugties lai paeed!!! Kopsh taa laika vinjas bljodinja vienmeer spiid un laistaas - izlaiziita tik spodra. Baroju gan es vinjas tagad pavisam savaadaak, bet nekad nav atteikusies no kaada eediena, viss garsho un briizhiem liekas ka tagad ir otra galeejiiba - paaraak viss garsho :32 un eestu (ja dotu) daudz daudz vairaak nekaa vinjai vajadzeetu!!

Tagad kad citi saimnieki suudzaas ka sunji need un ir izveeliigi - iesaku vinjiem sho variantu, dazhi noveershaas un saka ka tas paraak nezheeliigi! Nu nez, man liekas, ka nezheeliigi ir tas ka suns taa izlaizhaas ka vinsh pats vairs nesaprot ko vinsh grib!! Arii es pieljaavu taadu kljuudu ar pirmo suni, bet laboju to un tagad man visi triis sunji eed visu ko lieku priekshaa :)

Lai veicas!!


Pēdējo reizi labojis Ruby Otrdiena Janvāris 31, 2012 6:59 pm; labots 2 reizes
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

sunja svars Empty Re: sunja svars

Post  Ruby Otrdiena Janvāris 31, 2012 5:52 pm

Lai uzbarotu sunjuku - labi noder piem biezpiens, omlete (uz nepiedegoshaas virsmas pannas bez taukvielaam taisiita), citi arii iesaka beernu burcinjas bet es uzskatu ka tad jau pats var sasauteet daarzenjus + galju maajaas, tiira galja (svaigaa vai sauteetaa veidaa, vai piem aplauceeta ar karstu uudeni).

Pepiju beerniibaa uzbaroju 1-2 nedeeljas laikaa pa 100-200gr dodot apm 30-40gr vaariitas vistas (vai tiitara) 2x dienaa :)
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

sunja svars Empty Re: sunja svars

Post  Sponsored content


Sponsored content


Atpakaļ uz augšu Go down

Atpakaļ uz augšu

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā