Chihuahua & Russian Toy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kur sterilizēt?

+2
Ruby
_Agnese_
6 posters

Go down

Kur sterilizēt? Empty Kur sterilizēt?

Post  _Agnese_ Piektdiena Maijs 29, 2009 10:20 am

Sveiki!
Esam pieņēmuši lēmumu mūsu mazo princesi sterilizēt. Jautājums - kur??? Mums pie mājas ir nesen jauna Vet klīnika atvērusies, ar visiem jautājumiem esu griezusies tur, i zobiņus tur rāvām. Viss apmierina līdz šim. Tomēr gribētu dzirdēt atsauksmes no kāda, kas ir veicis suņčam sterilizāciju kādā konkrētā klīnikā.
Vai kādai nav info par Dobeli??? Kaut kur pa ausu galam dzirdēju, ka tur esot labs Vetārsts.
_Agnese_
_Agnese_
Prospect
Prospect

Number of posts : 54
Join date : 04.11.08
Age : 41
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kur sterilizēt? Empty Re: Kur sterilizēt?

Post  Ruby Piektdiena Maijs 29, 2009 12:25 pm

Cik esmu dzirdeejusi tad Dr. Drapče ir paarbaudiits.

Par Dobeli nezinu - braalis kas tur dziivo ved savu sunjuku uz LLU kliiniku Jelgavaa.

Pirms OP ieteiktu ar Vetu parunaat par shaadiem jautaajumiem:
1) vai kliinikaa uz vietas veic un nosaka rezultaatus pirms-anesteezijas asinsanaliizi? Paarbaude uz cukura liimeni asiniis,nieru veertiibas,sarkano asins shuunu skaitu. Sho analiizi veic OP dienaa. Ir veel visaadi testi kurus ja vajadzees ieteiks Vets,mums piemeeram bija divi hormonu testi papildus.
2) vai pirms OP tiek ievadiits katetrs vienaa no priekshkjepaam. Daudzi anesteeziju paveidi meedz izraisiit asinsspiediena krishanos un vajadziibas gadiijumaa tad ja ievadiits laiciigi katetrs - situaaciju buutiski un aatri var mainiit. Tas vajadziigs arii gadiijumaa ja rodaas kaadas citas blaknes,tad ir tuuliiteeja pieeja veenaam,bez nekaadas vilcinaashanaas.
3) vai tuulinj peec OP sunjukam tiek nodroshinaata silta miga ar apsildaamo spilventinju/gultinju? Maziem suniishiem un kakjiem ir tendence zaudeet kjermenja siltumu peec narkozes un ja nav nodroshinaats tas siltums tas ljoti kavee veiksmiigu atguushanos no narkozes.
4) vai kliinikaa tiek pielietota Intubācija(iespeejams ka LV to sauc savaadaak),taa ir endotraheaalaa caurule par kuru dziivnieks sanjem anesteezijas gaazi. Ar sho trubu ljoti veiksmiigi tiek kontroleete dziivnieka elposhana. Kaadas gaazes tiek pielietotas? Muusdienu gaazes ir halotāns, izoflurāns un sevoflurāns(es ceru ka taa arii sauc). Methoxyflorāns ir novecojis!!!!
5) kaadas atsaapinaashanas metodes tiek pielietotas? Obligaati jaabuut jau pirmsanesteezijas atsaapinaashanai,jo taadaa veidaa lieliski var kontroleet saapes pirms taas ir saakushaas,blokjeejot saapju kanaalus. Plus sabalanseeta anetseezija.
6) kaadas uzraudziibas metodes tiek pielietotas OP laikaa. Svariigi ir uzraudziit visus dziiviibas orgaanus. Svariigi lai kaads ir blakus,kas nav aiznjmets ar OP un visu laiku uzrauga sirds frekvenci, elpošanas frekvenci, un anesteezijas dziljumu(ne par vaargu un ne par stipru).
Papildus jaabuut pieejamaam: EKG elektrokardiogramma(uzrauga sirds ritmu),pulsa uzraudziitaajs(uzrauga skaabekli asiniis,procentos jaabuut tuvu 100%),asinsspiediena meeriitaajs,Apnea/kapnograafs(uzrauga elposhanas aatrumu un ogleklja dioksiida liimeni).
[2004 - 2009 by the Veterinary Information Network, Inc.]

Ceru ka noderees,sho man pirms OP atsuutija labs draugs. Taa nu es ar savu sarakstinju devos pie Veta :)
Vetam var uzjautaat pat palikt ar sunjuku liidz taa iemigshanas briidim,esmu dzirdeejusi arii gadiijumus kad saimnieks var buut klaat visu operaacijas laiku.
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Kur sterilizēt? Empty Re: Kur sterilizēt?

Post  Ronija Piektdiena Maijs 29, 2009 12:39 pm

Ruby - negribu tevi apbeedinaat - bet man jau liekas, ka LV daudz ko nepielieto no shii tava saraksta.
Jau tas vien, ka peec operaacijaam visbiezhaak sunjus kakjus saimnieks uzreiz var vest maajaas:)
Ronija
Ronija
Moderator
Moderator

Number of posts : 2644
Join date : 11.10.08
Age : 43
Dzīvesvieta : Latvija

Atpakaļ uz augšu Go down

Kur sterilizēt? Empty Re: Kur sterilizēt?

Post  _Agnese_ Piektdiena Maijs 29, 2009 1:19 pm

Ruby - Tu esi zelts. Printēšu šo sarakstu ārā un ņemšu līdz, lai nav kā ar mašīnu, kad aizvedu uz servisu un vienīgais, ko varu pateikt, tur kaut kas čīkst un tad man sastāsta zilus brīnumus :D Tā būtu ar suņuku, būtu teikusi, ka vajag operāciju, a pati nezinātu, kas jāprasa un kam jāpievērš uzmanība. 🐶 love
_Agnese_
_Agnese_
Prospect
Prospect

Number of posts : 54
Join date : 04.11.08
Age : 41
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kur sterilizēt? Empty Re: Kur sterilizēt?

Post  Ruby Piektdiena Maijs 29, 2009 2:16 pm

Agnese: Nu nav par ko! Man prieks ja kaadam noderees :)
Nu nav jau visam jaabuut taa 100% peec saraksta,bet tad arii lai Vets izskaidro smalki kaa var to situaaciju apiet ar ko citu. Un cik tas ir labi vai nekaitiigi un kaadi riski pastaav. Cik esmu dzirdeejusi par to Dr. Drapči tad laikam ir iists briinumdaris un par sakariigaam maksaam arii. Iznesot visus sunjukus smuki sedzinjaas satiitus - gan lielus gan mazus :D

Jums mekleeshanaas jau beigusies?

Nu par automashiinaam es vispaar pat runaat nesaakshu,es ir pilniigs :fool:

Ronija: es atkal nodomaaju,ka tik neuzrakstu kaut ko taadu kas jau 100 gadiigs un sen novecojis,un speciaali mekleeju datumu,kad raksts sastaadiits un atradu ka 2004-2009. Un redz ka Dr. Drapče sasedz gan tos miiluljus. Tik jauki!
Klau tad kad Ronijai Vikijai :) raava zobus - jums nebija taa truba? Un uz asho asins analiizi jums nenjeema?


Pēdējo reizi labojis Ruby Piektdiena Maijs 29, 2009 2:39 pm; labots 1 reizi
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Kur sterilizēt? Empty Re: Kur sterilizēt?

Post  Māriņa Piektdiena Maijs 29, 2009 2:20 pm

Klau tad kad Ronijai raava zobus - jums nebija taa truba? Un uz asho asins analiizi jums nenjeema?[/quote]

Hi hi lasīju un neviļus sasmējos.... icon49
Māriņa
Māriņa
Estimable
Estimable

Number of posts : 1672
Join date : 11.10.08
Dzīvesvieta : Salaspils, Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kur sterilizēt? Empty Re: Kur sterilizēt?

Post  Ruby Piektdiena Maijs 29, 2009 2:35 pm

affraid affraid affraid nu tak esmu es viena :fool:

ne jau RONIJAI bet tachu VIKIJAI !!!

nu ceru ka piedosiet man manu rupjo kljuudu :shock:
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Kur sterilizēt? Empty Re: Kur sterilizēt?

Post  _Agnese_ Piektdiena Maijs 29, 2009 2:42 pm

Nav vēl beigusies, vēl kopj sevi dikti, bet grīda vairs nepludo, ja nu pēc gulēšanas uz spilvena, kāds mazumiņš asiņu palicis.


Kur to brīnumdakteri Drapči var sameklēt?
_Agnese_
_Agnese_
Prospect
Prospect

Number of posts : 54
Join date : 04.11.08
Age : 41
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kur sterilizēt? Empty Re: Kur sterilizēt?

Post  Lindita Piektdiena Maijs 29, 2009 2:54 pm

[quote="_Agnese_"]
Ruby rakstīja:
Kur to brīnumdakteri Drapči var sameklēt?

Slokas iela 134a 67614568
Lindita
Lindita
Profesional
Profesional

Number of posts : 418
Join date : 11.10.08
Age : 38
Dzīvesvieta : Rīga

http://lv.uniteddogs.com/dog/Snifs

Atpakaļ uz augšu Go down

Kur sterilizēt? Empty Re: Kur sterilizēt?

Post  Ronija Piektdiena Maijs 29, 2009 3:21 pm

Nee, Vikijai manaa klaatbuutnee ieshpriceeja nomierinoshu shpriciiti un peec dazhaam minuuteem jau deva narkozi un.... aiznesa prom. Peec kaadaam desmit minuuteem jau pamodushos deva atpakalj:)
Baidos, ka zobu raushanas proceduuru nevar saliidzinaat ar sterilizaaciju.
Ronija
Ronija
Moderator
Moderator

Number of posts : 2644
Join date : 11.10.08
Age : 43
Dzīvesvieta : Latvija

Atpakaļ uz augšu Go down

Kur sterilizēt? Empty Re: Kur sterilizēt?

Post  Ruby Piektdiena Maijs 29, 2009 4:05 pm

Agnese:sterelizaaciju iespeejams veikt apm divus meeneshu peec mekleeshanaas beigaam. Pepijai veica tikai meenesi peec mekleeshanaas,bet tam bija savi iemesli - ljoti neregulaars tas cikls.
Ceru ka shis info nav novecojis:

"Veterinārā ambulance Toto", I/K
Slokas 134a, Rīga, LV-1069
Kontakti Tālr./fakss 67614568
Mobilais tālrunis 28663311
Direktors Ģirts Drapče
Darba laiks
P-P 8-20
S. 9-14

Ronija: Nevar nevar abas OP saliidzinaat :)
Bet cik atceros Pepijai zobu raushanai sisteema bija tieshi taada pati kaa sterelizaacija - bija gan badoshanaas ieprieksheejaa vakaraa no 6.00,asinsanaliizes,gan truba,gan katetri kjepinjaas,gan kliinikaa jaapavada 9 stundas. Man par to visu bija jaaparakstaas! Un piemeeram zobu raushana rupji reekjinot mums sanaaca divreiz daargaak nekaa sterelizaacija. Interesanti,ka tada starpiiba.
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Kur sterilizēt? Empty Re: Kur sterilizēt?

Post  kristucis1 Piektdiena Maijs 29, 2009 4:16 pm

Es Peci jūnijā vedīšu gan sterilizēt, gan zobus raut (reizē)! Man arī noderēja, Ruby, tevis sameklētais raksts! Danke!
kristucis1
kristucis1
Profesional
Profesional

Number of posts : 411
Join date : 03.02.09
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kur sterilizēt? Empty Re: Kur sterilizēt?

Post  Sponsored content


Sponsored content


Atpakaļ uz augšu Go down

Atpakaļ uz augšu


 
Permissions in this forum:
Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā