Chihuahua & Russian Toy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

+12
Sabinella
irituska
lilucis
Elīna
Eliina
Mazais
Māriņa
Lily
Silkite
kristucis1
Ruby
Ronija
16 posters

Lapa 1 no 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  Ronija Otrdiena Februāris 10, 2009 9:28 pm

Trahejas kolapss!

Trahejas kolapss – tā ir hroniska saslimšana, saistīta ar anatomiski iedzimtu trahejas deformāciju, pārsvarā satopama mazo suņu šķirnēm, tādiem kā Jorkšīras terjeri, chihuahua, pundurpūdeļi u.c. Dotās pataloģijas attīstība saistīta ar trahejas caurskatāmības kompresiju (sašaurinājumu), trahejas skrimšļa atmiekšķēšanās, ļenganuma rezultātā.

Trahejas kolapss jāatdala no tādas saslimšanas kā trahejas prolapss (izslīde). Šajā gadījumā runa ir par trahejas muskuļu apvalka vājumu, tās tonusa, elastīguma zaudēšanas rezultātā. Šī saslimšana biežāk ir iegūta un sastopama veciem mazo šķirņu suņiem. Trahejas prolapsa klīniskā izpausme, diagnostika un ārstēšana līdzīga trahejas kolapsa ārstēšanai. Trahejas deformācija vieglā formā var ilgstošā periodā dzīvniekam neizraisīt nekādus simptomus un atklāties nejauši rentgenogrammā. Smagākā šīs saslimšanas forma var parādīties jau agrā dzīves vecumā.

Galvenais trahejas kolapsa simptoms ir periodisks skaļš klepus, kurš var parādīties un pastiprināties pie uzbudinājuma, pavadas vilkšanas, trahejas apvidus kairināšanas. Smagos gadījumos vērojams lēkmjveidīgs klepus, aizdusa, ātra nogurdināmība, gļotādu zilganums, smakšanas lēkmes. Tādas blakus parādības kā aptaukošanās, sirds mazspēja, augšējo elpošanas ceļu iekaisumi, pastiprina trahejas kolapsa simptomu parādīšanās varbūtību. Parādoties simptomiem, slimība kā likums, ar laiku progresē.

Bieži trahejas kolapsu var apstiprināt ar rengeneloģiskajiem izmeklējumiem, kad rentgenogrammā parādās ievērojama trahejas deformācija. Taču atsevišķos gadījumos trahejas caurskatāmības izmaiņas var nofiksēt tikai rentgenogrammās, kuras veiktas noteiktā ieelpas un izelpas fāzē, ko ne vienmēr izdodas iegūt. Salīdzinoši precīzāka trahejas kolapsa diagnostikas metode ir traheoskopija – elpošanas ceļu izmeklēšana ar endoskopa palīdzību, kuru ievada trahejā un tas ļauj izpētīt tās struktūru no iekšpuses. Šī procedūra tiek veikta vispārējā narkozē.

Slimības vieglās formas iekļauj sevī, pirmām kārtām nespecifiskus pasākumus: cīņa ar aptaukošanos, iemauktiņu izmantošana kakla siksniņas vietā, elpošanas ceļu iekaisumu savlaicīga ārstēšana (pretklepus līdzekļi, bronholītiķi, plaša spektra iedarbības antibiotikas). Trahejas kolapsa smagāko formu gadījumā nozīmē glukokortikoīdus.

Rietumeiropas un pēdējā laikā Krievijā, dzīvniekiem ar trahejas kolapsu smagā formā tiek veikta ķirurģiska korekcija, kuras laikā tiek ievietots polipropilēna vai silikona implants trahejas skrimšļa atbalstīšanai. Neārstēšanas gadījumā slimība parasti progresē un noved pie smagas elpošanas ceļu nepietiekamības.

Autors:
Волова А.А. вет.врач - терапевт
Ветеринарный центр «Зоовет»
Ronija
Ronija
Moderator
Moderator

Number of posts : 2644
Join date : 11.10.08
Age : 43
Dzīvesvieta : Latvija

Atpakaļ uz augšu Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Re: Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  Ruby Otrdiena Februāris 10, 2009 10:15 pm

Nu skaidrs paldies!!! Kaut ko liidziigu esmu lasiijusi!!! Paartulkoshu un naakoshnedeelj ieshu savu vetu tirdiit - jo mums tak buus taa sterelizaacija un pie reizes kaajinjaam rengens - tad veelos veel pieprasiit shito rengenu!!! Bet mums ir savaadaak - tas nav kaa klepus bet kaa seekshana - izkluasaas vairaak kaa peec zoss :D Nu vieniigais sakriit tas ka pie sajuusmas un uzbudinaajuma,pavadas vilkshanas tas notiek!!! Hmmmmmm
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Re: Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  Ronija Otrdiena Februāris 10, 2009 10:17 pm

Ruby rakstīja:Nu skaidrs paldies!!! Kaut ko liidziigu esmu lasiijusi!!! Paartulkoshu un naakoshnedeelj ieshu savu vetu tirdiit - jo mums tak buus taa sterelizaacija un pie reizes kaajinjaam rengens - tad veelos veel pieprasiit shito rengenu!!! Bet mums ir savaadaak - tas nav kaa klepus bet kaa seekshana - izkluasaas vairaak kaa peec zoss :D Nu vieniigais sakriit tas ka pie sajuusmas un uzbudinaajuma,pavadas vilkshanas tas notiek!!! Hmmmmmm

Domaaju, ka tas vien ir tas pats, jo to riistiishanos iisti neviens nevar aprakstiit:)) Taa ir jaaredz/jaadzird:)
Ronija
Ronija
Moderator
Moderator

Number of posts : 2644
Join date : 11.10.08
Age : 43
Dzīvesvieta : Latvija

Atpakaļ uz augšu Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Re: Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  Ruby Otrdiena Februāris 10, 2009 10:20 pm

Ronija rakstīja:
Ruby rakstīja:Nu skaidrs paldies!!! Kaut ko liidziigu esmu lasiijusi!!! Paartulkoshu un naakoshnedeelj ieshu savu vetu tirdiit - jo mums tak buus taa sterelizaacija un pie reizes kaajinjaam rengens - tad veelos veel pieprasiit shito rengenu!!! Bet mums ir savaadaak - tas nav kaa klepus bet kaa seekshana - izkluasaas vairaak kaa peec zoss :D Nu vieniigais sakriit tas ka pie sajuusmas un uzbudinaajuma,pavadas vilkshanas tas notiek!!! Hmmmmmm

Domaaju, ka tas vien ir tas pats, jo to riistiishanos iisti neviens nevar aprakstiit:)) Taa ir jaaredz/jaadzird:)

Nu ja droshi vien! Citreiz speeleejoties vinja sapriecaajaas un tad ir viens liels GAAAAA - ievelk elpu un taalaak viss okey!!!
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Re: Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  Ronija Otrdiena Februāris 10, 2009 10:23 pm

Maneejaa arii taa dara, kad sastresojaas, sapriecaajaas, vai pat sasapnjojaas kaut ko briesmiigi:(
Ronija
Ronija
Moderator
Moderator

Number of posts : 2644
Join date : 11.10.08
Age : 43
Dzīvesvieta : Latvija

Atpakaļ uz augšu Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Re: Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  kristucis1 Otrdiena Februāris 10, 2009 10:50 pm

Ronija rakstīja:Maneejaa arii taa dara, kad sastresojaas, sapriecaajaas, vai pat sasapnjojaas kaut ko briesmiigi:(

vistrakāk ir naktīs... guļu, guļu... un pēkšņi pamožos no tā, ka Pecei sāk trūkt elpas. No sākuma tas sākās un pēc diviem elpas vilcieniem beidzās... bet tagad, diez gan ilgu laiku notiek tā ... pat nezinu kā to lai nosauc ... 😢 tad sēdi pie suņa galīgi samiegojusies un mēģini nabadzīti nomierināt..
laikam jau to sliktāko nevajadzētu sadomāties... jānopērk iemauktiņš... viņa dikti pastaigājoties velk pavadiņu- iespējams tur tā vaina.
kristucis1
kristucis1
Profesional
Profesional

Number of posts : 411
Join date : 03.02.09
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Re: Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  Ronija Otrdiena Februāris 10, 2009 10:55 pm

kristucis1 rakstīja:
Ronija rakstīja:Maneejaa arii taa dara, kad sastresojaas, sapriecaajaas, vai pat sasapnjojaas kaut ko briesmiigi:(

vistrakāk ir naktīs... guļu, guļu... un pēkšņi pamožos no tā, ka Pecei sāk trūkt elpas. No sākuma tas sākās un pēc diviem elpas vilcieniem beidzās... bet tagad, diez gan ilgu laiku notiek tā ... pat nezinu kā to lai nosauc ... 😢 tad sēdi pie suņa galīgi samiegojusies un mēģini nabadzīti nomierināt..
laikam jau to sliktāko nevajadzētu sadomāties... jānopērk iemauktiņš... viņa dikti pastaigājoties velk pavadiņu- iespējams tur tā vaina.

Es jau domaaju no saakuma jaaizmeegjina visi ieteikumi un tad jaaskrien pie aarsta, ja nu galiigi labi nav. Vikija tiinja vecumaa arii daudz biezhaak riistiijaas, ja taa to var nosaukt. Piefikseeju arii, ka eedot Anemonde konservus riistiishanaas bija biezhaaka, nomainiijaam konservus - pazuda pavisam. Bet peec kaada laika uz iisu briidi atkal paraadiijaas, kad sapriecaajaas.
Ronija
Ronija
Moderator
Moderator

Number of posts : 2644
Join date : 11.10.08
Age : 43
Dzīvesvieta : Latvija

Atpakaļ uz augšu Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Re: Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  Ruby Otrdiena Februāris 10, 2009 10:58 pm

kristucis1 rakstīja:
Ronija rakstīja:Maneejaa arii taa dara, kad sastresojaas, sapriecaajaas, vai pat sasapnjojaas kaut ko briesmiigi:(

vistrakāk ir naktīs... guļu, guļu... un pēkšņi pamožos no tā, ka Pecei sāk trūkt elpas. No sākuma tas sākās un pēc diviem elpas vilcieniem beidzās... bet tagad, diez gan ilgu laiku notiek tā ... pat nezinu kā to lai nosauc ... 😢 tad sēdi pie suņa galīgi samiegojusies un mēģini nabadzīti nomierināt..
laikam jau to sliktāko nevajadzētu sadomāties... jānopērk iemauktiņš... viņa dikti pastaigājoties velk pavadiņu- iespējams tur tā vaina.

hmmm nee pa nakti mums taa nemeedz buut - nu vispaar ja taa padomaa varbuut paaris reizes esmu dzirdeejusi vienu GAAAAA un viss!!!
Jaa iemauktinji ir laba lieta - mums ir viens - ljoti gruuti atrast mazinju izmeeru - jo ja kaut kur kas karaasies - tad sunjukam nebuus eerti!!!Nu bet iipashu starpiibu es neredzu un paiet kaads laicinsh kameer sunjuks pierod!!! Un vasaraa vinji tik ir eerti - ziemaa virs jakaam/dzemperiem taa pagruutaak!!!
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Re: Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  Silkite Otrdiena Februāris 10, 2009 11:12 pm

Ruby rakstīja:
kristucis1 rakstīja:
Ronija rakstīja:Maneejaa arii taa dara, kad sastresojaas, sapriecaajaas, vai pat sasapnjojaas kaut ko briesmiigi:(

vistrakāk ir naktīs... guļu, guļu... un pēkšņi pamožos no tā, ka Pecei sāk trūkt elpas. No sākuma tas sākās un pēc diviem elpas vilcieniem beidzās... bet tagad, diez gan ilgu laiku notiek tā ... pat nezinu kā to lai nosauc ... 😢 tad sēdi pie suņa galīgi samiegojusies un mēģini nabadzīti nomierināt..
laikam jau to sliktāko nevajadzētu sadomāties... jānopērk iemauktiņš... viņa dikti pastaigājoties velk pavadiņu- iespējams tur tā vaina.

hmmm nee pa nakti mums taa nemeedz buut - nu vispaar ja taa padomaa varbuut paaris reizes esmu dzirdeejusi vienu GAAAAA un viss!!!
Jaa iemauktinji ir laba lieta - mums ir viens - ljoti gruuti atrast mazinju izmeeru - jo ja kaut kur kas karaasies - tad sunjukam nebuus eerti!!!Nu bet iipashu starpiibu es neredzu un paiet kaads laicinsh kameer sunjuks pierod!!! Un vasaraa vinji tik ir eerti - ziemaa virs jakaam/dzemperiem taa pagruutaak!!!

Ruby- tu drébiitém pieshuj rinjkji un varési pavadinju pielikt!!!domàju ka tu saprati ko domàju.mums visàm ziemas débem tàdas ir :D un kakla siksninju nenésàjam(varbuut citreiz :suspect: )
Silkite
Silkite
Estimable
Estimable

Number of posts : 2914
Join date : 18.10.08
Dzīvesvieta : France

Atpakaļ uz augšu Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Re: Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  Ruby Otrdiena Februāris 10, 2009 11:23 pm

Jaa jaa es sapratu tavu domu Silkiit!!! Bet vai nav taa ka var izmaukties sunjuks??? Ir man dazhas dreebiites jau ar tiem rinkjiishiem - bet nekad neesmu riskeejusi aiz taa akjeet!!! Nu buus jaapameegjina !!!Paldies!!!
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Re: Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  Silkite Otrdiena Februāris 10, 2009 11:39 pm

Ruby rakstīja:Jaa jaa es sapratu tavu domu Silkiit!!! Bet vai nav taa ka var izmaukties sunjuks??? Ir man dazhas dreebiites jau ar tiem rinkjiishiem - bet nekad neesmu riskeejusi aiz taa akjeet!!! Nu buus jaapameegjina !!!Paldies!!!

man ir débes pogàjamas,ar lipekljiem,ar kniepeném-nezinu kà latviski saucàs :D un caur galvu maucamàs.pagaidàm nav izmaucies arà.vieniigais ko var pateikt-super érti man un Desai :roll:
Silkite
Silkite
Estimable
Estimable

Number of posts : 2914
Join date : 18.10.08
Dzīvesvieta : France

Atpakaļ uz augšu Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Re: Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  Ronija Otrdiena Februāris 10, 2009 11:40 pm

Un galvenais kaklinju nekairina:)
Ronija
Ronija
Moderator
Moderator

Number of posts : 2644
Join date : 11.10.08
Age : 43
Dzīvesvieta : Latvija

Atpakaļ uz augšu Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Re: Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  Lily Trešdiena Februāris 11, 2009 11:43 am

Silkite rakstīja:
Ruby rakstīja:
kristucis1 rakstīja:
Ronija rakstīja:Maneejaa arii taa dara, kad sastresojaas, sapriecaajaas, vai pat sasapnjojaas kaut ko briesmiigi:(

vistrakāk ir naktīs... guļu, guļu... un pēkšņi pamožos no tā, ka Pecei sāk trūkt elpas. No sākuma tas sākās un pēc diviem elpas vilcieniem beidzās... bet tagad, diez gan ilgu laiku notiek tā ... pat nezinu kā to lai nosauc ... 😢 tad sēdi pie suņa galīgi samiegojusies un mēģini nabadzīti nomierināt..
laikam jau to sliktāko nevajadzētu sadomāties... jānopērk iemauktiņš... viņa dikti pastaigājoties velk pavadiņu- iespējams tur tā vaina.

hmmm nee pa nakti mums taa nemeedz buut - nu vispaar ja taa padomaa varbuut paaris reizes esmu dzirdeejusi vienu GAAAAA un viss!!!
Jaa iemauktinji ir laba lieta - mums ir viens - ljoti gruuti atrast mazinju izmeeru - jo ja kaut kur kas karaasies - tad sunjukam nebuus eerti!!!Nu bet iipashu starpiibu es neredzu un paiet kaads laicinsh kameer sunjuks pierod!!! Un vasaraa vinji tik ir eerti - ziemaa virs jakaam/dzemperiem taa pagruutaak!!!

Ruby- tu drébiitém pieshuj rinjkji un varési pavadinju pielikt!!!domàju ka tu saprati ko domàju.mums visàm ziemas débem tàdas ir :D un kakla siksninju nenésàjam(varbuut citreiz :suspect: )

Manai draudzenei bija tāds džemperītis un viņas suns visu laiku velkoties uz priekšu viņu tā izstaipīja un novalkāja ka viņš jau galīgi pēc lupatas izskatās. :lol:
Man liekas tie riņķīši drēbēs der tikai tādām drēbēm kas nestaipās kā adītās. :)
Lily
Lily
Estimable
Estimable

Number of posts : 4007
Join date : 09.11.08
Dzīvesvieta : Jūrmala

http://www.handler-karolina.jimdo.com

Atpakaļ uz augšu Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Re: Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  Māriņa Trešdiena Februāris 11, 2009 11:56 am

Mums ar ir dazhas dreebiites ar to rinjkjiiti, bet tad dzollija nesaprot , kapeec vinjai nav siksninja un nesaprot, kas par lietu :shock:
Māriņa
Māriņa
Estimable
Estimable

Number of posts : 1672
Join date : 11.10.08
Dzīvesvieta : Salaspils, Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Re: Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  Ruby Trešdiena Februāris 11, 2009 12:52 pm

Suniitim jaapierod pie taadas sisteemas!!! Un adiijumiem vai kokvilnai - taadi rinkjiishi laikam nederees!!! Nu pufaicinja vai fliisha dzemperiits buus okey!!! Nu interesants variants un taadu esmu redzeejusi tikai Desai!!! Vai jums to kaads ieteica Siljkiit??? Varbuut audzeetaaja??
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Re: Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  Māriņa Trešdiena Februāris 11, 2009 1:00 pm

Ruby rakstīja:Suniitim jaapierod pie taadas sisteemas!!! Un adiijumiem vai kokvilnai - taadi rinkjiishi laikam nederees!!! Nu pufaicinja vai fliisha dzemperiits buus okey!!! Nu interesants variants un taadu esmu redzeejusi tikai Desai!!! Vai jums to kaads ieteica Siljkiit??? Varbuut audzeetaaja??
Mums ir dauzdi Monkeydaze firmas apgjeerbinji , un tiem jau klaat uzreiz taads metaala rinjkjiits kur pieknagjeet siksninju.
Māriņa
Māriņa
Estimable
Estimable

Number of posts : 1672
Join date : 11.10.08
Dzīvesvieta : Salaspils, Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Re: Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  Ruby Trešdiena Februāris 11, 2009 1:15 pm

Māriņa rakstīja:
Ruby rakstīja:Suniitim jaapierod pie taadas sisteemas!!! Un adiijumiem vai kokvilnai - taadi rinkjiishi laikam nederees!!! Nu pufaicinja vai fliisha dzemperiits buus okey!!! Nu interesants variants un taadu esmu redzeejusi tikai Desai!!! Vai jums to kaads ieteica Siljkiit??? Varbuut audzeetaaja??
Mums ir dauzdi Monkeydaze firmas apgjeerbinji , un tiem jau klaat uzreiz taads metaala rinjkjiits kur pieknagjeet siksninju.

Jaa jaa mums ar ir dazhi jau ar rinkjiishiem,bet zinu ka Siljkiite visiem Desas apgjeerbiem shuj tos rinkjiishus! Nes pie shuveejas un shuj klaat :)
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Re: Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  Silkite Trešdiena Februāris 11, 2009 1:17 pm

Ruby rakstīja:Suniitim jaapierod pie taadas sisteemas!!! Un adiijumiem vai kokvilnai - taadi rinkjiishi laikam nederees!!! Nu pufaicinja vai fliisha dzemperiits buus okey!!! Nu interesants variants un taadu esmu redzeejusi tikai Desai!!! Vai jums to kaads ieteica Siljkiit??? Varbuut audzeetaaja??

né,neviens neieteica tik lasiiju ka labak sikiem sunjiem(no 3 mén lidz 8 mén. vai pat vélàk) ir labàk lietot iemauktinju ne kakla siksnu ,lai nesarauj kakla smuskuljus un nesmacétu .arii drebes der kurà ir iestràdàtais pavadas rinjkjis. iegadàjos Riiga vienu jacinju kurai bija tas rinjkjis un sapratu ka baigi érti Desai un man.nàkoshajà dienà panjému visas drébes kas bija,aizgàju uz shuushanas piederuma veikalu!!!!sapirkos smukas ,mazas bantiites(vajadziigàs kràsàs) un rinjkjishus.tad devos pie shuvéjas kura pàris min. visu skaisti sashuva. :D
Silkite
Silkite
Estimable
Estimable

Number of posts : 2914
Join date : 18.10.08
Dzīvesvieta : France

Atpakaļ uz augšu Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Re: Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  Ruby Trešdiena Februāris 11, 2009 1:31 pm

Silkite rakstīja:
Ruby rakstīja:Suniitim jaapierod pie taadas sisteemas!!! Un adiijumiem vai kokvilnai - taadi rinkjiishi laikam nederees!!! Nu pufaicinja vai fliisha dzemperiits buus okey!!! Nu interesants variants un taadu esmu redzeejusi tikai Desai!!! Vai jums to kaads ieteica Siljkiit??? Varbuut audzeetaaja??

né,neviens neieteica tik lasiiju ka labak sikiem sunjiem(no 3 mén lidz 8 mén. vai pat vélàk) ir labàk lietot iemauktinju ne kakla siksnu ,lai nesarauj kakla smuskuljus un nesmacétu .arii drebes der kurà ir iestràdàtais pavadas rinjkjis. iegadàjos Riiga vienu jacinju kurai bija tas rinjkjis un sapratu ka baigi érti Desai un man.nàkoshajà dienà panjému visas drébes kas bija,aizgàju uz shuushanas piederuma veikalu!!!!sapirkos smukas ,mazas bantiites(vajadziigàs kràsàs) un rinjkjishus.tad devos pie shuvéjas kura pàris min. visu skaisti sashuva. :D

Aha - jaa es arii esmu lasiijusi par iemauktinjiem - bet par tiem 3-8 meen gan nezinaaju!!! Un vispaar ja taa padomaa - ljoti pareizi - jo tieshi mazajiem ir nosliece uz to smakshanu/seekshanu/kleposhanu - vai kaa katrs grib to saukt!!
Buus vien jaameklee veel kaadi labi iemauktinji - jo mums tik vieni rozaa ir kas der kaa uzlieti - ir bijushi citi - bet vienmeer kaut kur kaut kas karaajaas - gruuti atrast taadus kuri der ljoti labi !!!
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Re: Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  Silkite Trešdiena Februāris 11, 2009 2:14 pm

RUBY - man ir iemauktinjsh no Martin Sellier .Deréja jau no 3 méneshiem un der vél tagad un ja uzresnés.var viegli paplashinat vai sashaurinàt(garumà, platumà un kakla izméru var izveidot kàdu vajag) un nekas nekaràjàs lol! man tas diez vai arii patiktu,ja karàtos :scratch:
Silkite
Silkite
Estimable
Estimable

Number of posts : 2914
Join date : 18.10.08
Dzīvesvieta : France

Atpakaļ uz augšu Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Re: Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  Ruby Trešdiena Februāris 11, 2009 3:43 pm

Silkite rakstīja:RUBY - man ir iemauktinjsh no Martin Sellier .Deréja jau no 3 méneshiem un der vél tagad un ja uzresnés.var viegli paplashinat vai sashaurinàt(garumà, platumà un kakla izméru var izveidot kàdu vajag) un nekas nekaràjàs lol! man tas diez vai arii patiktu,ja karàtos :scratch:

Jaa tie kurus var savilkt kaa vajag - tie man patiik ljoti!!! bija vieni kurus vareeja savikt ap veederu bet ne ap kaklu - gaidiijaam kad paaugsies - bet tik un taa nedereeja - atdevu draudzenei!!! Es paskatiishos googlee - shito vaardu :D paldies!!!
Tagad es domaaju ka var jacinjaam un dzemperiishiem uztaisiit smuku cauruminju - kur tam iemauktinja rinjiiktim jaanaak aaraa !?!?!
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Re: Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  Silkite Trešdiena Februāris 11, 2009 3:48 pm

Ruby rakstīja:
Silkite rakstīja:RUBY - man ir iemauktinjsh no Martin Sellier .Deréja jau no 3 méneshiem un der vél tagad un ja uzresnés.var viegli paplashinat vai sashaurinàt(garumà, platumà un kakla izméru var izveidot kàdu vajag) un nekas nekaràjàs lol! man tas diez vai arii patiktu,ja karàtos :scratch:

Jaa tie kurus var savilkt kaa vajag - tie man patiik ljoti!!! bija vieni kurus vareeja savikt ap veederu bet ne ap kaklu - gaidiijaam kad paaugsies - bet tik un taa nedereeja - atdevu draudzenei!!! Es paskatiishos googlee - shito vaardu :D paldies!!!
Tagad es domaaju ka var jacinjaam un dzemperiishiem uztaisiit smuku cauruminju - kur tam iemauktinja rinjiiktim jaanaak aaraa !?!?!

1.atliek iet pie shuvéjas kas tev uztaisiis drébei smuku cauruminju un apshuus.2.pavadinju vec pa virsu drébei,ja ir iepéjams(es tà citreiz dariju :D )
Silkite
Silkite
Estimable
Estimable

Number of posts : 2914
Join date : 18.10.08
Dzīvesvieta : France

Atpakaļ uz augšu Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Re: Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  Ruby Trešdiena Februāris 11, 2009 3:56 pm

Silkite rakstīja:
1.atliek iet pie shuvéjas kas tev uztaisiis drébei smuku cauruminju un apshuus.2.pavadinju vec pa virsu drébei,ja ir iepéjams(es tà citreiz dariju :D )

Tu domaaji iemauktinjus vilkt pa virsu dreebeem?? Jaa vispaar taa vareetu gan !!! Un man ir taada naiva doma ka es pati gribu iegaadaaties shujmashiinu - bet es veel nezinu vai esmu naiva vai dikti gudra shajaa jautaajumaa :D :D :D
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Re: Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  Silkite Trešdiena Februāris 11, 2009 4:03 pm

Ruby rakstīja:
Silkite rakstīja:
1.atliek iet pie shuvéjas kas tev uztaisiis drébei smuku cauruminju un apshuus.2.pavadinju vec pa virsu drébei,ja ir iepéjams(es tà citreiz dariju :D )

Tu domaaji iemauktinjus vilkt pa virsu dreebeem?? Jaa vispaar taa vareetu gan !!! Un man ir taada naiva doma ka es pati gribu iegaadaaties shujmashiinu - bet es veel nezinu vai esmu naiva vai dikti gudra shajaa jautaajumaa :D :D :D

jà,tikko ieraudziiju ka esmu ieviesusi kljuudas affraid jà,domàju iemauktinju(neviis pavadinju--ha ha ha) var vilkt pa virsu drébém(ja ir iespéjams).nav slikta doma par shujmashiinu cheers varési visàdas jaukas lietas pashuut.man nav vietas màjàs prieksh shujmashiinas(kad pàrvàkshos arii domàju tàdu iegadàties) .pagaidàm lietojam shuvéjas pakalpojumus kas nav dàrgi. flower
Silkite
Silkite
Estimable
Estimable

Number of posts : 2914
Join date : 18.10.08
Dzīvesvieta : France

Atpakaļ uz augšu Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Re: Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  Ruby Trešdiena Februāris 11, 2009 4:19 pm

Silkite rakstīja:

jà,tikko ieraudziiju ka esmu ieviesusi kljuudas affraid jà,domàju iemauktinju(neviis pavadinju--ha ha ha) var vilkt pa virsu drébém(ja ir iespéjams).nav slikta doma par shujmashiinu cheers varési visàdas jaukas lietas pashuut.man nav vietas màjàs prieksh shujmashiinas(kad pàrvàkshos arii domàju tàdu iegadàties) .pagaidàm lietojam shuvéjas pakalpojumus kas nav dàrgi. flower

Lielu un sarezhgiitu jau nevajag - mazu un eertu - taa lai nav pa gruutu un lai neapniik :D :D
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss! Empty Re: Suņukam trūkst elpa - trahejas kolapss!

Post  Sponsored content


Sponsored content


Atpakaļ uz augšu Go down

Lapa 1 no 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Atpakaļ uz augšu

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā