Chihuahua & Russian Toy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kā pieradināt pie paladziņa

+2
tiffany*
refinnej
6 posters

Lapa 1 no 2 1, 2  Next

Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Kā pieradināt pie paladziņa

Post  refinnej Otrdiena Augusts 16, 2011 3:00 pm

Mūsu meitenīte pie mums dzīvo jau mēnesi, viņai ir mazliet pāri 4mēnešiem, mājās kārtojas tik pirmās dažas dienas, te uz grīdas, te uz paladziņa, īpaši nepievērsu tam uzmanību, jo taču ārā tik forši un silti un baigi labi, ka to tik ātri sāka darīt ārā. Bet tagad lietains laiks liek man pārdomāt šo lietu un nonākt pie secinājuma, ka jāpieradina tomēr arī uz paladziņa, jo ja stipri līst, tad viņa ne par ko neies ārā un 1x vakarā, gājām no garāžas uz mājam, lija, es palaidu, ja nu pa ātro izdarīs savas lietas, bet šī ņēma taisnāko kursu uz mājām un savas lietas izdarīja mājās uz paklāja... No rītiem kad dažas reizes lija, tad ciešas pat vairākas stundas, kaut turēju vienā istabā kur ir paladziņš un vairākas reizes prasīju viņu izdarīt savas lietas uz tā, tad gājam āra un viņa kārtojas tur, bet tagad man atvaļinajums, bet pēc tam es nevarēšu gaidīt labu laiku vairākas stundas no rītiem. Tagad es nesaprotu, kā lai pieradina viņu iet uz paladziņa, pie tam, mēs joprojām pastaigājamies ārā, viņa zina, ka to var darīt tur, bet kā lai paskaidro, ka var arī mājās, tad laikam nedrīkst vest ārā un jāvaktē kad sāks taisīt darīšanas, jo taču tiklīdz izvēdīšu, tad viņa to izdarīs tur un paladziņš atkal garām. Padalāties, lūdzu ar savu pieredzi.
refinnej
refinnej
Profesional
Profesional

Number of posts : 354
Join date : 15.08.11
Age : 36
Dzīvesvieta : Jelgava

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Re: Kā pieradināt pie paladziņa

Post  refinnej Pirmdiena Augusts 29, 2011 10:19 pm

Nu re, gadījas mums atstāt mūsu mazo pirmo reizi vienu un uz veselām 9 stundām... Itkā jau viss bija labi, viņa nav tik traka uz mums un izskatas, ka diezgān mierīgi paliek viena. Vairāk mani uztrauca tualetes lieta. Dažas reizes ir nokārtojusies zālē uz paklāja, pat neparedzetajā laikā. Bet vienu nolēmam aizvērt vienā istabā, mūsu guļamistabā, drošumam, jo tur katru stūri izpētiju, vai nav bīstami. Protāms, atstāju ēdienu, rotaļlietas un paladziņu. Sanāca arī, ka mēs bijam pastaigā no rīta - 10-11, bet pirms aiziešanas - 13 - izgājam uz īsu brīdi un viņai negribējas. Un mājās bijam tik 11 vakarā. Un viņa visu šo laiku cietas un nenokartojas Cry Sanāk veselas 12 stundas! Un drīz jāiziet uz darbu, tā kā kādas 8 stundas būs viņai jāpaliek vienai. Nu es galīgi nesaprotu, ka lai liek viņai saprast ka VAR nokartoties uz ta paladziņa. Jo uz paklāja jau nekautrējas, bet tas cita istabā.
refinnej
refinnej
Profesional
Profesional

Number of posts : 354
Join date : 15.08.11
Age : 36
Dzīvesvieta : Jelgava

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Re: Kā pieradināt pie paladziņa

Post  tiffany* Pirmdiena Augusts 29, 2011 10:50 pm

refinnej rakstīja:Nu re, gadījas mums atstāt mūsu mazo pirmo reizi vienu un uz veselām 9 stundām... Itkā jau viss bija labi, viņa nav tik traka uz mums un izskatas, ka diezgān mierīgi paliek viena. Vairāk mani uztrauca tualetes lieta. Dažas reizes ir nokārtojusies zālē uz paklāja, pat neparedzetajā laikā. Bet vienu nolēmam aizvērt vienā istabā, mūsu guļamistabā, drošumam, jo tur katru stūri izpētiju, vai nav bīstami. Protāms, atstāju ēdienu, rotaļlietas un paladziņu. Sanāca arī, ka mēs bijam pastaigā no rīta - 10-11, bet pirms aiziešanas - 13 - izgājam uz īsu brīdi un viņai negribējas. Un mājās bijam tik 11 vakarā. Un viņa visu šo laiku cietas un nenokartojas Cry Sanāk veselas 12 stundas! Un drīz jāiziet uz darbu, tā kā kādas 8 stundas būs viņai jāpaliek vienai. Nu es galīgi nesaprotu, ka lai liek viņai saprast ka VAR nokartoties uz ta paladziņa. Jo uz paklāja jau nekautrējas, bet tas cita istabā.


shitaa teema tgd aktuaala arii mums..tikai muuseejaa mazaa nekaunaas churaat nekur :D savaa gultaa muusu gultaa uz griidas utt... ta ka neiznu pat kas ir sliktaak..vai nekartojas vsp vai visur kaarttojaas :D a tev tie paklaajini arii ar to pievelkosho smaku?
tiffany*
tiffany*
Profesional
Profesional

Number of posts : 171
Join date : 30.07.11

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Re: Kā pieradināt pie paladziņa

Post  Lexy Otrdiena Augusts 30, 2011 7:47 am

Oi, refinnnej, kaut man būtu tavas problēmas :32 Es nevaru nekādi panākt, lai mana spindzele paciešas kaut vai 5 stundas!!!! Šorīt pat izstaigājāmies, it kā visu ārā izdarīja, pēc stundas jau atkal sačurāts paladziņš bigsmiles91 Nu kā iemācīt šito? Tiešām jāpērk maza izmēra būris, kur spundēt pa dienu? Viņai tak jau 7 mēneši, man gribētos, lai viņa visu dara ārā, negribu mājās mūžīgi suņa čuru smaku :Chihuahua7:
Lexy
Lexy
Hero
Hero

Number of posts : 558
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Re: Kā pieradināt pie paladziņa

Post  Žozefīna Otrdiena Augusts 30, 2011 8:36 am

Manas sunenes arī visu dienu ir vienas pašas mājās, es agri no rīta aizeju un vēlu vakarā atnāku. Staigāties pa āru mēs ejam no rīta un vakarā, kad atnāku no darba. Un man paladziņš gribot negribot ir jāliek, jo viņas daudz dzer un čurā pa dienu, it īpaši Nika.
Mūsu mājā ir 2 paladziņi - virtuvē un koridorī. Virtuvē iet Kora čurāt, bet koridorī Nika.

Es pat esmu sapirkusi linoleja gabalus Depo, tādus 70x70 cm, 100x70 cm - tos es palieku zem paladziņiem, lai grīdā neievilktos čuru smaka, jo man ir koka grīda, līdz ar to ļoti savelkās čuru smakas.

Lexy, es varu teikt, ka ir progress - tā čuru smaka tik ļoti vairs nejūtās, jo vislielākā čuru smaka jūtama, kad paladziņš stāv uz plikas grīdas.
Jebkurā gadījumā pamēģini, varbūt, ka Tev iepatiksies.

Vēl viens labs variants ir tualete (super zemās, kā šķīvis), kuras var nopirkt zooveikalos. Tajā ieklāj paladziņu.

Bet, kas attiecās uz čuru smaku, kas nāk no paša paladziņa pēc pačurāšanas, tā ir neizbēgama. Vienīgais atliek mainīt ļoti bieži paladziņus. :32

Žozefīna
Žozefīna
Profesional
Profesional

Number of posts : 291
Join date : 02.10.10
Age : 37
Dzīvesvieta : Rīga

http://www.inka-world.jimdo.com

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Re: Kā pieradināt pie paladziņa

Post  Žozefīna Otrdiena Augusts 30, 2011 8:44 am

tiffany* rakstīja:shitaa teema tgd aktuaala arii mums..tikai muuseejaa mazaa nekaunaas churaat nekur :D savaa gultaa muusu gultaa uz griidas utt... ta ka neiznu pat kas ir sliktaak..vai nekartojas vsp vai visur kaarttojaas :D a tev tie paklaajini arii ar to pievelkosho smaku?

Tiffany, sunene ir jāmāca iet čurāt uz paladziņu. Neviens suns pats neies, kamēr saimnieks viņam to neparādīs.
Kad Kora bija maziņa, arī viņai patika čurāt, kur pagadās. Bet tā, kā es strādāju, tad Koru mācīt varēju, kad atnāku no darba un pieķeru nozieguma vietā.

Vislabākais variants ir nedaudz pabāzt sunenes degunu piečurātajā vietā un tad aiznest un nolikt viņu uz paladziņu un izstāstīt, ka vajag čurāt šeit. Suņiem ļoti nepatīk, ka degunu pabāž viņu nedarbos.
Un tā, katru reizi pabāz, kad viņa pačurā, kur nevajag.

Es pēc savas pieredzes saku, ka pēc kāda laika sunene pati ies uz paladziņa čurāt. Jo sapratīs, ka negrib, lai degunu bāž čurās.

Vispār Koru es ļoti ilgi mācīju, bet toties tagad manas sunenes mājās čurā tikai uz paladziņiem, pateicoties, ka es stingri mācīju. :)

Žozefīna
Žozefīna
Profesional
Profesional

Number of posts : 291
Join date : 02.10.10
Age : 37
Dzīvesvieta : Rīga

http://www.inka-world.jimdo.com

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Re: Kā pieradināt pie paladziņa

Post  Lexy Otrdiena Augusts 30, 2011 8:49 am

Žozefīn, man ir vēl trakāk, man ir pa istabām mīkstie grīdas segumi :32 Kad mēģināju ieradināt meiču iet čurāt virtuvē vai koridorā - bez panākumiem. Par to plastmasas tualeti - baidos, ka mana negribēs tajā iekšā kāpt, būs neierasti. Un es vispār gribu, lai viņa iemācās visu darīt ārā! Man ir bijuši 5 suņi vienlaikus un visi smuki cietās, šad tad, kad braucām no tālākām izstādēm, mājās nesagaidīja neviena peļķe arī pēc 18 stundu pauzes! Vai tiešām mazsunīši nevar pat 4 - 5 stundas bez čurāšanas paciesties? tas ir kas fizioloģisks?
Lexy
Lexy
Hero
Hero

Number of posts : 558
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Re: Kā pieradināt pie paladziņa

Post  refinnej Otrdiena Augusts 30, 2011 9:22 am

Varbūt tiešam ir vērts pamēģināt to smaržu, kas pievilina pačurāt? :32 Pagaidam mums ir vnk paladziņš, bet viņa nesaprot priekš kam, jo labprāt arī paspēlējas un pasēž uz tā. Kad viņa pie mums tikai atbrauca, dažas reizes kārtojas, tieši mūsu guļamistabā viņa toreiz dzīvoja, kārtojas gan uz gridas, ne paladziņa, bet tas bija tik dažas reizes, tad sāka to visu tikai ārā darīt.
Bet tur tā lieta, ka var mācīt, ja aizgāja ne tur - tad rādīt kur u.t.t. Bet ja neiet vispār, ka viņai likt saprast par ko vsp ir runa? Nē, nu man jau nekas pret, ka viņa ciešas, bet nez vai tas ir labi viņai, tomēr 8-10 stundas... Un tas tik 1x arī bija, ka viņa palika viena tik ilgi, varbūt nākamreiz necietīsies, bet kārtosies kur citur uz grīdas (cerams :32 ), tad jau vieglāk iemācīties nebūs, jo taču būs jau par vēlu un viņa nesapratīs, par ko viņu lamā
refinnej
refinnej
Profesional
Profesional

Number of posts : 354
Join date : 15.08.11
Age : 36
Dzīvesvieta : Jelgava

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Re: Kā pieradināt pie paladziņa

Post  Lexy Otrdiena Augusts 30, 2011 9:37 am

Nu, suns mierīgi var izturēt 10 stundas, tā ka, ja tev pat mazāk sanāk, tas neko ļaunu viņai nenodara. Priecājies, priekšzīmīgs tev bērns gadījies :)
Lexy
Lexy
Hero
Hero

Number of posts : 558
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Re: Kā pieradināt pie paladziņa

Post  refinnej Otrdiena Augusts 30, 2011 9:45 am

Lexy rakstīja:Nu, suns mierīgi var izturēt 10 stundas, tā ka, ja tev pat mazāk sanāk, tas neko ļaunu viņai nenodara. Priecājies, priekšzīmīgs tev bērns gadījies :)
Pat kucēns var ciesties? icon25 Nu ja, bērns tiešam ļoti kārtīgs un gudrs, kas ir tas ir bigsmiles9
refinnej
refinnej
Profesional
Profesional

Number of posts : 354
Join date : 15.08.11
Age : 36
Dzīvesvieta : Jelgava

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Re: Kā pieradināt pie paladziņa

Post  Lexy Otrdiena Augusts 30, 2011 9:50 am

Var var :) Mani šnauceru kucēni, gan mani pašas, gan no maniem metieniem, bieži vieni tika atstāti pat vairāk kā uz 8 stundām un jau no agra vecuma pierada ciesties :)
Lexy
Lexy
Hero
Hero

Number of posts : 558
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Re: Kā pieradināt pie paladziņa

Post  tiffany* Otrdiena Augusts 30, 2011 12:58 pm


Tiffany, sunene ir jāmāca iet čurāt uz paladziņu. Neviens suns pats neies, kamēr saimnieks viņam to neparādīs.
Kad Kora bija maziņa, arī viņai patika čurāt, kur pagadās. Bet tā, kā es strādāju, tad Koru mācīt varēju, kad atnāku no darba un pieķeru nozieguma vietā.

Vislabākais variants ir nedaudz pabāzt sunenes degunu piečurātajā vietā un tad aiznest un nolikt viņu uz paladziņu un izstāstīt, ka vajag čurāt šeit. Suņiem ļoti nepatīk, ka degunu pabāž viņu nedarbos.
Un tā, katru reizi pabāz, kad viņa pačurā, kur nevajag.

Es pēc savas pieredzes saku, ka pēc kāda laika sunene pati ies uz paladziņa čurāt. Jo sapratīs, ka negrib, lai degunu bāž čurās.

Vispār Koru es ļoti ilgi mācīju, bet toties tagad manas sunenes mājās čurā tikai uz paladziņiem, pateicoties, ka es stingri mācīju. :)

jau no pirmaas dieninjas Tiffy liekam uz aviiziites un papabakstam degunu churaas un liekam uz aviiziites un taa pie katras churas vai kakas.. bet taada sajuuta ,ka tas viss ir veltiigi (giggle) vinja saak nenormaali blaustiities(taa ka pilniigi histeeriski ,kaiminji driis domaas ,ka mees vinju sitam :D@) un tad vinja paseezh uz aviizites kmr es skatos virsuu..liidzko es aizgriezhos taa momentaali no aviiziites prom un naakamaa chura atkal kkur uz griidas :( atkal pabakstu un uz aviizes un atkal same old story :( ja sachuraa kkur ,tad arii nelaujam kaapt pie mums gultaa labulaicinju..beet atliek iziet no istabas aaraa kaa Tiffa jau laimiiga gultaa seezh :( es nesaprotu kaa vinja var sachuraat savu gultu un veel guleet tur :O :D shodien vakaraa iesim pakalj kraatinjam un riit varbuut buus pirmais riits ,kad es neiekaapshu kaada churaa no riita un nevaakshu vismaz divas kakas..es taa ceru,ka tajaa kraatinjaa vina nekakaas un nechuraas :S
tiffany*
tiffany*
Profesional
Profesional

Number of posts : 171
Join date : 30.07.11

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Re: Kā pieradināt pie paladziņa

Post  Žozefīna Otrdiena Augusts 30, 2011 1:47 pm

Es vēl šad tad uzdevu pa dupsi, tad pabāzu degunu čurās un aiznesu uz paladziņa. Šī procedūra man arī palīdzēja. :)
Žozefīna
Žozefīna
Profesional
Profesional

Number of posts : 291
Join date : 02.10.10
Age : 37
Dzīvesvieta : Rīga

http://www.inka-world.jimdo.com

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Re: Kā pieradināt pie paladziņa

Post  tiffany* Otrdiena Augusts 30, 2011 8:22 pm

Žozefīna rakstīja:Es vēl šad tad uzdevu pa dupsi, tad pabāzu degunu čurās un aiznesu uz paladziņa. Šī procedūra man arī palīdzēja. :)

eeeh...arii es pa dupsiiti uzdevu ..un nekaa... tas neeko nemaina :( vinja tieshaam skalji bljauj..(kgan logiski ,ka neviens vinju neklapee) vinja mums laba aktrises :D
no shodienas pa nakti chuchees kraatinjaa un tad redzeesim kaa buus ,kgan man jau liekas ,ka arii tur vinja churaas ,lai arii peec tam pashai tur jaagulj :( jo churaa sava gultaa, bet kad gulta sachuraata,uzklaaju lielu dzhempiiti vai dvieliiti un arii tajaa sachuraa un speeleejaas un gulj taalaak :( skaidroju ,raadu un viss kaa pret sienu :(
tiffany*
tiffany*
Profesional
Profesional

Number of posts : 171
Join date : 30.07.11

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Re: Kā pieradināt pie paladziņa

Post  Ruby Otrdiena Augusts 30, 2011 9:19 pm

No savas puses es gan neieteiktu sunim baazt degunu churaas vai "shaut pa dupsi"! Nu tas protams katra pasha dariishana bet manupraat tie laiki jau ir aizgaajushi un sunjukus tagad daudz veiksmiigaak var apmaaciit ar pozitiivam apmaaciishanas metodeem :)

Ok meegjinaashu izskaidrot kas iisti ir noticis ar Tiffu un kapeec vinja tagad churaa pat savaa gultinjaa kur pati gulj - un tas jau noziimee ka suniitim tieshaam viss ir sajucis, jo suns peec dabas nekad nekjeezii pats savaa vietinjaa. Paaraak daudz par shaadiem gadiijumiem esmu lasiijusi un arii pashiem mums taa bija ar Lurdesu. Lurdesa mums piekliida kad vinjai bija tikai knapi 4-5 meeneshi un pirmaas dienas pie mums bija mums visiem liels paarbaudiijums jo jau fakts vien ka vinja bija izmesta uz ielas noziimeeja ka vinjai protams nekas nebija maaciits. Taatad churaaja un kakaaja kur pagadaas, kaut vai uz manaam dreebeem!!!! Un dariija to ljoti atklaati, protams es ar galvu sapratu ka suns jau nav vainiigs un pacietiigi vedu vinju daarzaa kur vinja neko nedariija jo pirmo reizi vispaar zaali redzeeja savaa dziivee un vispaar nesaprata ko mees no vinjas gribam. Laukaa pastaigaaties mees nevareejaam iet, jo mums visas potes bija jaasaak no saakuma kaa kuceenam, jo to jau vai vinja maz bija vakcineeta pie ieprieksheejiem saimniekiem nevareeja pateikt. Taa nu mums leenaam gaaja ar to padariishanu jo laukaa muusu daarzaa vinja neko nedariija. Viirs kaa ljoti kaartiibu miilosh cilveeks ljoti aatri izgaaja no pacietiibas un saaka kaa jau te tika mineets - baazt degunu churaas un raat Lurdesu Cry kas beidzaas ar to ka Lurdesa saaka churaat pati savaa gultaa un arii muusu gultaa affraid mekleeju info kaa vinjai paliidzeet un atradu to ka shaada "kauninaashana" suni noved pie totaala apjukuma, taadas kaa vispaar nekontroleejamas churaashanas, un galveinais vinju praatinjaa vinji domaa ka tagad jaasleepj tas viss no saimnieka (ka saimnieks aizliedzis vispaar churaat/kakaat) un saak churaat pa stuuriem un gultaas kur saimnieks neiet! Liku viiram apsoliit ka vinsh taa nekad vairs nedariis un apsoliiju pati ka tikshu galaa, taa nu mees gaajaam laukaa daarzaa ik pa 30 minuuteem, vakteeju vinju maajaas kaa taads krauklis, kaa laukaa nokaartojaas taa par to milziigs kaarums + buchas + uzslavas!!! Lurdesa buudama ljoti gudra sunene un gribeedama izpatikt savam saimniekam ljoti aatri aptveera kas jaadara un jau peec neilga laika es vinjai 100% vareeju uzticeeties ka vinja nekad neuztaisiis maajaas pelkjiti un taa arii liidz shodienai vinja to nav vairs dariijusi :)

Es uzskatu ka ja suns ir pachuraajis maajaas tad taa ir saimnieka vaina, jo tas nav novakteejis suni vai nav sapratis sunja signaalus ka vinjam vajag nokaartoties, kameer kuceens tikmeer ir jaaved ik pa taam 30 minuuteem aaraa (vai jaaliek uz paladzinja ja grib lai tur nokaartojaas), tad kaada velna peec jaaraaj suns ja saimnieks nav izpildiijis savu pienaakumu? Ja suni piekjer notikuma vietaa tad ok, stigri pateikt NEE un aizvest uz to vietu kur vinjam ir jaanokaartojaas! Ja saimniekam nav laika visu laiku vakteet suni tad lielisks paliigs ir kraatinsh/seetinja - kur suni ieliek kameer nevar pieskatiit, bet taapat kameer suns ir jauns vinjs ir jaaved uz nokaartoshanaas vietu (paladzinsh vai laukaa) katras 30 minuutes, jo suns paliek vecaaks jo laiku var pagarinaat! Pa nakti arii kameer kuceens jauns - vismaz 1-2 reizes jaapieceljaas izvest suni aaraa vai uz paladzinja jaauzliek.

Protams ir visaadi sunji, tas arii ir jaasaprot. Mums no visiem vieniigaa kas izmanto paladzinju ir Pepija :32 prieksh vinjas mums ir paladzinsh zem muusu gultas, kuru vinja shad tad izmanto. Nez kapeec vinjai patiik vinju izmantot to nekad neesmu sapratusi, jo visas iet laukaa kopaa un vasaraa vispaar durvis uz daarzu visu laiku staav valjaa bet vinja taapat princese grib izmanot citreiz savu paladzinju :32 Laikam katram tas puusliitis ir savaadaaks, un cik ilgi var iztureet ar katram atshkjiraas taas lietas?!?!


Pēdējo reizi labojis Ruby Otrdiena Augusts 30, 2011 10:49 pm; labots 2 reizes
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Re: Kā pieradināt pie paladziņa

Post  refinnej Otrdiena Augusts 30, 2011 10:17 pm

Jā, meitenes, tad man tiešam paveicas, ka ciešas, citam re kādas problemas bigsmiles91 Nu galu galā, tā padomājot, ja jau nekautrējas uz paklāja aiziet un pirmajās dienās arī mūsu guļamistabā nokārtojas dažas reizes, tad jau ja dikti sagribēsies tad izdaris savas lietas, vismaz uz grīdas, un tad jau ja kas mācīsim kas un kā. Nu pagaidam jau prieks, ka ciešas, ja jau tas nav kaitīgi Chihuahua2
Par to, ka suņi nečura kur guļ esmu lasījusi, tāpēc izbrins, kapēc tā. Mums viņa guļ gan savās gultās, gan mūsu, gad arī šad `tad uz visiem divāniem gadās, tad cerams tie ir aizsargāti smilie004
Ruby - kur jus ņemat Lurdesu? Viņu kāds bija izmetis ārā?
refinnej
refinnej
Profesional
Profesional

Number of posts : 354
Join date : 15.08.11
Age : 36
Dzīvesvieta : Jelgava

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Re: Kā pieradināt pie paladziņa

Post  refinnej Otrdiena Augusts 30, 2011 10:22 pm

Ak, jā, vēl viens jautājums - kā saprast, ka suns prasās āra? Vai nu mēs pietiekoši daudz ejam, vai kas, bet mūsēja vsp neprasās, vai es nesaprotu ka prasās?
refinnej
refinnej
Profesional
Profesional

Number of posts : 354
Join date : 15.08.11
Age : 36
Dzīvesvieta : Jelgava

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Re: Kā pieradināt pie paladziņa

Post  tiffany* Otrdiena Augusts 30, 2011 10:37 pm

Liels paldies Ruby par skaidrojumu :) man liekas ,ka pie vainas ir tas ,ka vinja pirmajaas maajaas visu laiku gaaja zaaliitee aaraa ..taapat kaa vinjas mamma ,teetis un pareejie kuceeni ,bet ta kaa mums ir tikai viena pote pagaidaam(bet aaraa ir rakuuni un vinju indiigaas kakinjas) un dziivojaam dziivoklii,vinjai jaaiztiek ar aviiziiteem .. un man liekas ka vina nesaprot vnk kpc uz aviiziites ja visu laiku bija zaaliitee :O katraa gadiijumaa njemshu veraa visu ko uzrakstiji un meeginaashu veel un veel maaciit un skaidrot :)
tiffany*
tiffany*
Profesional
Profesional

Number of posts : 171
Join date : 30.07.11

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Re: Kā pieradināt pie paladziņa

Post  Ruby Otrdiena Augusts 30, 2011 10:44 pm

refinnej rakstīja:
Ruby - kur jus ņemat Lurdesu? Viņu kāds bija izmetis ārā?

Pirms 2.5 gadiem mana deela skolasbiedrenes mamma atrada Lurdesu vienu pashu staigaajot pa tramvaja sliedeem!!! Piezvaniija man un jautaaja ko dariit, kameer es skreeju skatiities (bail tak tomeer par sunja dziiviibu - suns staigaa pa tramvaja sliedeem) vinja jau sunjuku bija savaakusi uz maajaam, jo nervi vairs neiztureeja. Stundas laikaa apbraukaajaam visas tuveejaas vetkliinikas, uztaisijaam lapinjas ar vinjas bildiiti un izliimeejaam pa visu apkaartni, sazvaniijaam visas apkaarteejaas policijas nodaljas, saliku visos iespeejamos websaitos un dziivnieku forumos sludinaajumus par atrastu sunjuku un vinjas bildi (vismaz 20 maajaslapaas), apzvaniijaam visas Dublinas sunju patversmes un sunju kjeeraajus - NEKAA!!! Gaidiijaam gaidiijaam bet saimnieki neuzradaas, toties bija milzum daudz interesentu kas piedaavaaja sunjukam jaukas maajas :) Patversmee man piedaavaaja taadu variantu - mekleet saimniekus 30 dienas tad atstaat sunjuku tur patversmee 5 dienas un tad (it kaa) vinji atdoshot man vinju atpakalj un peec likuma tikai tad sunjuks skaitiisies mans, vai nu gaidiit 1 gadu un 1 dienu (ja vinja paliek pie manis un mees veel mekleejam saimniekus) un tad peec taa gada un vienas dienas ja nav atradies saimnieks tad suns peec likuma var skaitiities mans! Patversmee negribeeju atdot nekaadaa gadiijumaa, nezinaajaam jau vai suns maz vakcineets un tur visu ko var sakjert un plus taa tomeer kuceenam (peec zobiem aptuvenais vecums tad vinjai bija 4-5 meeneshi) ir mizliiga trauma jau taa un var atstaat lielu iespaidu uz sunja raksturu, tad nu mees patureejaam vinju maajaas. Un taa jau 2.5 gadi un no saimnieka ne zinjas ne minjas, bet mees jau vinju vairs protams NEGAIDAM :32 Nu un arii to ka vinju neviens nemeklees vareeja arii redzeet peec vinjas izskata un uzvediibas - nabaga sunim nagi bija taa paaraugushi ka paiet vairs nevareeja, ausiis bija dublji kurus nevareejaam atmazgaat veel nedeelju, vinja smirdeeja peec balozha, bija izkaameejusi, no visa baidiijaas un ljoti nervozeeja, pat no paarlieku liela miiljuma vinja kautreejaas un palika stiiva/nekustiiga jo nesaprata kas tas ir. Protams taa nejaukaa beerniiba veel shodien liek par sevi maniit, piem maajaas mees nevar viens otram pateikt skaljaaku vaardinju - Lurdesa uzreiz saak nervozi riet, nu nervoza vinja ir veeljoprojaam to nevar izmainiit, bet vinja ir gudra suniite un mees ar lielu pacietiibu un speciaalu miilestiibu esam izmaaciijushi vinju par lielisku suni icon46
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Re: Kā pieradināt pie paladziņa

Post  Ruby Otrdiena Augusts 30, 2011 10:46 pm

refinnej rakstīja:Ak, jā, vēl viens jautājums - kā saprast, ka suns prasās āra? Vai nu mēs pietiekoši daudz ejam, vai kas, bet mūsēja vsp neprasās, vai es nesaprotu ka prasās?

Katram sunim jau mazliet savaadaak, bet nu saak ostiities un ta kaa kaut ko mekleet, taa kaa miidiities uz vietas arii citreiz. Bet nu kuceenam tad apm vajag nokaartoties kad tikko ir pieceelies/paguleejis vai paeedis vai paspeeleejies un vakaraa pirms miedzinja :)

Maneejaas vienkaarshi seezh pie aara durvim un gaida kad kaads ataisiis (ja ir ciet) ja nav neviena tuvumaa tad saak smilksteet vai citreiz ierejaas ar. Man bija taada doma zvaninju pielikt un iemaaciit ar kjepu pasist pa zvaninju kad sagribaas aaraa :32 bet bail ka nezijaucu vinjaam kaadu procesu!
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Re: Kā pieradināt pie paladziņa

Post  refinnej Otrdiena Augusts 30, 2011 11:08 pm

Tas ir vnk šausmīgi, man asaras saskrien acīs lasot kaut ko tādu. Cik cietsirdīgiem jābūt cilvēkiem lai izmestu uz ielas suni Cry Kā vsp var cietsirdīgi izturēties pret suņiem, vsp dzivniekiem, taču viņu skatiens, un izjūtas, viņi taču ir tadi paši, ka cilvēki - ar tādam pašam emocijām uz izjūtam. Ļoti žēl ka viņai palika kautkādas atmiņas no tā laika, bet milzīgs prieks, ka tika pie tik mīlošajiem saimniekiem Kiss
Nu nez, itkā neko no tevis aprakstīta neesmu mānijusi mūsejai, būs vien jāpavēro citīgāk :) Ja sedētu pie durvim tad jau būtu skaidrs ko grib :D
refinnej
refinnej
Profesional
Profesional

Number of posts : 354
Join date : 15.08.11
Age : 36
Dzīvesvieta : Jelgava

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Re: Kā pieradināt pie paladziņa

Post  Lexy Trešdiena Augusts 31, 2011 7:37 am

Ruby, smagi gājis mazulītei Lurdesai, bet toties tagad viņai ir vienkārši superīga saimniece :*

refinnej
, zini, mana šnaucermeitene, kad nu traki vajag ārā, atnāk apsēžas man pretī, skatās acīs, ja nemanu, iesmilkstas un tad uz durvīm vedina. Mazā Mela gan neko neprasās, vienkārši iet un visu izdara bigsmiles91
Lexy
Lexy
Hero
Hero

Number of posts : 558
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Re: Kā pieradināt pie paladziņa

Post  Ruby Ceturtdiena Septembris 01, 2011 1:24 am

Lexy rakstīja:Ruby, smagi gājis mazulītei Lurdesai, bet toties tagad viņai ir vienkārši superīga saimniece :*

Paldies Lexy :) jaa Lurdesinja mums iipash sunjuks! Vinja gan par savu iisto saimnieku ir izveeleejusies manu viiru, vinja mani ljoti ciena un klausa bet viiru vienkaarshi dievina icon46
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Re: Kā pieradināt pie paladziņa

Post  Lexy Ceturtdiena Septembris 01, 2011 7:27 am

Ruby rakstīja:
Vinja gan par savu iisto saimnieku ir izveeleejusies manu viiru, vinja mani ljoti ciena un klausa bet viiru vienkaarshi dievina icon46
Nu tā tām suņu meitenēm itin bieži gadās, ja ģimenē ir kāds vīrietis viņas bieži vien viņus sāk dievināt :32 Labi, ka es pagaidām viena, tad visa Melas mīlestība tikusi man :*
Lexy
Lexy
Hero
Hero

Number of posts : 558
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Re: Kā pieradināt pie paladziņa

Post  Ruby Piektdiena Septembris 02, 2011 11:36 pm

Jaa ar tiem viirieshiem ir kaut kaa diivaini ka sunju meiteneem ljoti patiik :) bet Pepija gan tikai man vienmeer ir palikusi uzticiiga cheers bet ar Pepi ir cits staasts - vinja ir kaa daljinja no manis.

Roksis mums ir neglaabjami iemiileejies muusu kaiminjaa, tas ir kaut kaads vaaks, kaa vinja izdzird ka vinsh laukaa daarzaa runaa vai kad viirs ar vinju sasveicinaas caur seetaam, taa skrien kaa trakaa un prasaas lai paarcelj vinju paari zhogam!!! Taa ir vieniigaa reize kad vinja smilkst, un tad saak taa gaudot ka paliek zheel un kaiminsh vinju biezhi arii panjem paari seetai paspeeleeties ar vinju kokerspanielu :)
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie paladziņa Empty Re: Kā pieradināt pie paladziņa

Post  Sponsored content


Sponsored content


Atpakaļ uz augšu Go down

Lapa 1 no 2 1, 2  Next

Atpakaļ uz augšu

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā