Chihuahua & Russian Toy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kā pieradināt pie somas?

+7
Sabinella
Ruby
Silkite
kristucis1
Ronija
Lily
Eljusik
11 posters

Go down

Kā pieradināt pie somas? Empty Kā pieradināt pie somas?

Post  Eljusik Piektdiena Jūnijs 19, 2009 5:24 pm

Cik esmu lasījusi, tad jau no mazotnes ir jāsāk pieradināt pie somas (ja ir nepieciešamība protams). Ar to mēs arī sākām nodarboties jo daudz braukājam ar mašīnu.
Problēma ir tāda, ka soma mums drausmīgi nepatīk, nu nekadi mašīnā negrib sēdēt somā, tikai nesot uz mašīnu sēž somā.

Tad izlasīju, ka vnk ir jāaizver soma un lai padīc 5 minutes un beigs... Es vienreiz pamēģināju... tāda bļaušana sākās, ka nācās atkal vikt ārā no somas un tālākais ceļš jau bija uz ceļiem....

Iesakiet lūdzu kā iemācīt sēdēt somā, jo vienai jau ir nereāli braukt ar suni, jo sākas ložņāšana pa mani un pa mašīnu kas novērš manu uzmanību no ceļa.

Ludzu dodiet tikai konkrētus padomus kā Jūs iemācījāt, nevis tekstus ka suns sāka pats sēdēt - ar to apsveicu, mans negrib!

Liels paldies par sapratni, ceru uz padomiem! ;)
Eljusik
Eljusik
Profesional
Profesional

Number of posts : 187
Join date : 11.06.09
Age : 35
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie somas? Empty Re: Kā pieradināt pie somas?

Post  Lily Piektdiena Jūnijs 19, 2009 5:34 pm

Tiešām nezinu ko ietiekt, manējā sēž tikai tapēc ka tur ir silti :D Tagad jau vasara un nav nepieciešams suni aukstuma dēļ likt somā :) Varbūt mēģini kad tev sunītis būs noguris viņš gribēs gulēt un uz rokām nav tik ērti- ieliec somiņā viņš tur pagulēs jutīsies ērti un būs ok ;) Vel arī vari ielikt kādu viņa mantiņu tur iekšā lai ir viņa smaka, jo piemēram mana jaunakā meitene tikai savā somiņā sēž jo tā ir pārņēmusi viņas smaku. :))
Lily
Lily
Estimable
Estimable

Number of posts : 4007
Join date : 09.11.08
Dzīvesvieta : Jūrmala

http://www.handler-karolina.jimdo.com

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie somas? Empty Re: Kā pieradināt pie somas?

Post  Ronija Piektdiena Jūnijs 19, 2009 5:34 pm

Pirmkaart jau, pieljaavi milziigaako kljuuu ko vareeji izdariit - izvilki aaraa, kad siikais diica un breeca. Tagad vinjam maaka ir rokaa, - ir jaapabreec, lai mammiite panjemtu uz rokaam:)

Es ieteiktu no saakuma likt somaa, maajas apstaakljos un barot ar ko garshiigu, lai bebis saprot, ka tas ir forshi - buushu somaa - dabuushu garduminjus. No saakuma 5 minuutes, tad jau ilgaak, un taa pagarini to somaa seedeeshanas laiku, proporcionaali samazinot gardumu skaitu.
Ronija
Ronija
Moderator
Moderator

Number of posts : 2644
Join date : 11.10.08
Age : 43
Dzīvesvieta : Latvija

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie somas? Empty Re: Kā pieradināt pie somas?

Post  kristucis1 Piektdiena Jūnijs 19, 2009 5:35 pm

Viss ir tā pat kā ar apģērbu un apaviem!! Vienkārši nevajag padoties. Piemēram, manas meitenes- vairāk Pece- negrib ziemā ģērbties. Ko es daru? Protams, ka ģērbju- es esmu saimniece- es nosaku situāciju.
Ieliec viņu somā, pieāķē un lai jau paīd- nevelv viņu ārā kad viņa to pieprasa. Tieši tas pats ir ar suņa atstāšanu mājās. Tu ej no mājas ārā, slēdz durvis ciet un dzirdi kā tas mazais kustonis tur smilkst, rej, pauz savu neapmierinātību- nekādā gadījumā nedrīkst atkal slēgt vaļā durvis un mierināt viņu! Tāpat ir ar somu. Kā jau teicu, ieliec un lai sēž. Pierast nāksies tik un tā! Kad beidz īdēt, vari iedot gardumu un uzslavēt.
kristucis1
kristucis1
Profesional
Profesional

Number of posts : 411
Join date : 03.02.09
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie somas? Empty Re: Kā pieradināt pie somas?

Post  Eljusik Piektdiena Jūnijs 19, 2009 5:41 pm

Paldies par atbildēm.

Sākšu ar to, ka tad kad mēs ejam prom no mājas un viņa paliek mājās, viņa nesmilkst.

Otra lieta tāda, ka somā toreiz viņa sāka bļaut tā kā cilvēks, vīrs sāka mani lamāt un izvilka.

Trešais tas, ka no mājas mēs izzejam somā, kā tiko iesēžamies mašīnā, tā sākas.

Kad mašīnā aizmieg klēpī tad lieku somā, bet somu neveru ciet, ja pamostas tad lec uzreiz ārā. Vienu reizi tikai nogulēja līdz galam atvertā somā...


Tiešām nezinu ko darīt...

Par tiem gardumiem... negribas kaut kā tik ātri dot tik mazam visādus suņu gardumus. :(
Eljusik
Eljusik
Profesional
Profesional

Number of posts : 187
Join date : 11.06.09
Age : 35
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie somas? Empty Re: Kā pieradināt pie somas?

Post  Lily Piektdiena Jūnijs 19, 2009 5:44 pm

nu varbūt tieši tapēc ka viņa vel maziņa vel nesteigties ar to somu.? Viņa ta;cu vel pavisam kucēns, taka mazs bērniņš- neiestāstīsi kas jādara. Varbut pagaidi kad paliks prātīgāka. :)
Lily
Lily
Estimable
Estimable

Number of posts : 4007
Join date : 09.11.08
Dzīvesvieta : Jūrmala

http://www.handler-karolina.jimdo.com

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie somas? Empty Re: Kā pieradināt pie somas?

Post  Ronija Piektdiena Jūnijs 19, 2009 5:46 pm

Tad to radinaashanu tieshi mashiinaa jaaveic. Mashiinaa seediet somaa un eediet garshiigas lietinjas, nav obligaati jaadod gardumi, dod vaariitu vistinju, vai kas nu vinjai garsho. Mashiinai obligaati nav jaaripo uz priekshu, galvenais, lai bebis saprot, ka mashiina ir taa vieta, kur jaaseezh somaa un jaabuut praatiigam beernam:)
Ronija
Ronija
Moderator
Moderator

Number of posts : 2644
Join date : 11.10.08
Age : 43
Dzīvesvieta : Latvija

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie somas? Empty Re: Kā pieradināt pie somas?

Post  kristucis1 Piektdiena Jūnijs 19, 2009 5:47 pm

Eljusik rakstīja:Paldies par atbildēm.

Sākšu ar to, ka tad kad mēs ejam prom no mājas un viņa paliek mājās, viņa nesmilkst.

tas bija jāuztver kā piemēŗs!!!!!
kristucis1
kristucis1
Profesional
Profesional

Number of posts : 411
Join date : 03.02.09
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie somas? Empty Re: Kā pieradināt pie somas?

Post  kristucis1 Piektdiena Jūnijs 19, 2009 5:51 pm

Lily rakstīja:nu varbūt tieši tapēc ka viņa vel maziņa vel nesteigties ar to somu.? Viņa ta;cu vel pavisam kucēns, taka mazs bērniņš- neiestāstīsi kas jādara. Varbut pagaidi kad paliks prātīgāka. :)

es jau nu gan ieteiktu pieradināt- nedod Dievs nāksies strauji sabremzēt... arī bēbjiem pa mašīnu rāpot nav atļauts!
kristucis1
kristucis1
Profesional
Profesional

Number of posts : 411
Join date : 03.02.09
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie somas? Empty Re: Kā pieradināt pie somas?

Post  Lily Piektdiena Jūnijs 19, 2009 5:56 pm

nē nu protams bet kapēc tādu maziņu kuram pieļauju, ka nav potes daudz kur jābraukā? Vaitad tiešām tik daudz sunim darīšanas tad kad vel nav pat 2 men. ;) Ne nu ok tā ir katra paša darīšana bet es gan tādu mazu knapi 2. mēn vecu kucēnu nevadātu visur apkārt ;)

un ja tiešām uz dažām vietām vajag aizbraukt tad var ātri pieradināt pie somas ar uzslavēšanu un kārumiņiem kā jau meitenes teica. ;)
Lily
Lily
Estimable
Estimable

Number of posts : 4007
Join date : 09.11.08
Dzīvesvieta : Jūrmala

http://www.handler-karolina.jimdo.com

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie somas? Empty Re: Kā pieradināt pie somas?

Post  Eljusik Piektdiena Jūnijs 19, 2009 5:59 pm

sorry es savu suni uz 4 dienam neatstashu vienu ;)
Eljusik
Eljusik
Profesional
Profesional

Number of posts : 187
Join date : 11.06.09
Age : 35
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie somas? Empty Re: Kā pieradināt pie somas?

Post  Eljusik Piektdiena Jūnijs 19, 2009 6:00 pm

Paldies tiem kas deva padomus pa tēmai un protams arī tiem kas galīgi ne pa tēmai :)
Eljusik
Eljusik
Profesional
Profesional

Number of posts : 187
Join date : 11.06.09
Age : 35
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie somas? Empty Re: Kā pieradināt pie somas?

Post  Silkite Piektdiena Jūnijs 19, 2009 6:50 pm

kad braucu viena lietoju somu kas aizstàsàs piniibà ciet un Desam tas neiipashi patiik.tad jau no pasha sàkuma sabàzu sauso bariibu vai sunja cepumu "treat tube(à)" iedodu un taisu somu ciet+ piespràdzéju. ir gadiijumi ka kasàs un grib tik àrà,tad ar vinju sarunàjos un nomierinàs it kà uz kàdu laiku,bet piikstét nepiikst.esmu pat iegàdàjusies kràtinju lai buutu értàk ,bet diemzhél izbràkjéja un tagad stàv kà dekors virtuvé :oops: Desa jau no pirmàs dienas tika vests somà mashiinà,nekad klépii netika radinàts.kaut otrajà diena péc desas iegàdes uzliku uz celjiem(es sédéju pasazhiera pusé) un muus apstàdinàja zhandarmi affraid ,par laimi tas bija tikai alkotests un par suni nevienam neienàcà pràtà ,ka shàdi nav atljauts pàrvadàt suni (sheit):!:
Silkite
Silkite
Estimable
Estimable

Number of posts : 2914
Join date : 18.10.08
Dzīvesvieta : France

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie somas? Empty Re: Kā pieradināt pie somas?

Post  Ruby Piektdiena Jūnijs 19, 2009 7:11 pm

Gan jau pieradiis mazais .... peec iespeejas vairaak kaarumu un pozitiivas emocijas un viss buus labi. Par kaarumiem vari izmantot arii piemeeram svaigu burkaanu,pukjkaapostu, kaapostlapinju - vinjiem patiik grauzt taadas lietas :) Un piemeeram vari arii izbarot visu eedienreizei domaato sauso bariibu vai ko citu :)

Kad mums bija tikai Pepija tad vienmeer mashiinaa liku somaa, bet tagad abas lieku kraatinjaa - Pepija dievina tagad kraatinju (arii maajaas shad tad ielien) nu bet Lurdesa dzied mums aarijas :) Operdziedaataaja!!! Bet es neliekos ne zinis...
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie somas? Empty Re: Kā pieradināt pie somas?

Post  Sabinella Svētdena Jūnijs 21, 2009 9:01 pm

mums iepatikaas somaa, tad kad ielikaam baigi lielu gardumu vinjai.. peec tam vinja bija kaut tur visu savu dziivi pavadiit. talaikais jau vispaar forshi.. kaa noliec somu uz zemes gan araa gan majaas un shii jau tecinjiem lec pati somaa :D
Sabinella
Sabinella
Profesional
Profesional

Number of posts : 408
Join date : 02.03.09
Age : 33
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie somas? Empty Re: Kā pieradināt pie somas?

Post  Ruby Svētdena Jūnijs 21, 2009 9:12 pm

Sabinella rakstīja:.. kaa noliec somu uz zemes gan araa gan majaas un shii jau tecinjiem lec pati somaa :D

aha Pepiits taapat dara jau no mazaam dienaam :) dikti feini izskataas kaa vinja tur stuteejaas iekshaa :lol:
Lurdesa gan taa nedara :)
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie somas? Empty Re: Kā pieradināt pie somas?

Post  Sabinella Svētdena Jūnijs 21, 2009 9:15 pm

Ruby rakstīja:

aha Pepiits taapat dara jau no mazaam dienaam :) dikti feini izskataas kaa vinja tur stuteejaas iekshaa :lol:
Lurdesa gan taa nedara :)
it iipashi araa, visiem tas liekaas dikti smiekliigi :D
Sabinella
Sabinella
Profesional
Profesional

Number of posts : 408
Join date : 02.03.09
Age : 33
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie somas? Empty Re: Kā pieradināt pie somas?

Post  ajame Piektdiena Oktobris 16, 2009 9:56 am

Man ar Loti dikti noveicies
Mašīnā guļ savā somā un miers :icon201:
ajame
ajame
Estimable
Estimable

Number of posts : 1059
Join date : 26.08.09
Age : 37
Dzīvesvieta : Tukums

http://toydog.jimdo.com/

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie somas? Empty Re: Kā pieradināt pie somas?

Post  Lexy Trešdiena Aprīlis 06, 2011 8:13 am

Mums gan viss šis pasākums ir priekšā, bet prātīgākais jau liekas - sākt radināt sākumā mājās, mierīgā atmosfērā, ielikt, iedot gardumus un tad paslavēt. Un to palikšanas laiku somā ar katru dienu pagarina. Tā būtu pareizi? Un mums somu vajag, jo man būs jābraukā šad tad arī sabiedriskajā, jo pagaidām braukt pati tikai mācos un nemaz sava auto nav, tāpēc diez vai man būs iespēja lēnām pieradināt pie autobusa ha ha
Lexy
Lexy
Hero
Hero

Number of posts : 558
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie somas? Empty Re: Kā pieradināt pie somas?

Post  Ruby Trešdiena Aprīlis 06, 2011 5:57 pm

Jaa tieshi taa :) un ilgi jau nebuus jaagaida liidz sunjuks sapratiis ka taadaa veidaa tiks njemts liidzi visur saimniekam ja smuki seedees somaa :)
Ruby
Ruby
Estimable
Estimable

Number of posts : 4398
Join date : 20.10.08
Dzīvesvieta : In the arms of an Angel

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie somas? Empty Re: Kā pieradināt pie somas?

Post  Lexy Trešdiena Aprīlis 06, 2011 6:14 pm

Ruby rakstīja:Jaa tieshi taa :) un ilgi jau nebuus jaagaida liidz sunjuks sapratiis ka taadaa veidaa tiks njemts liidzi visur saimniekam ja smuki seedees somaa :)
Paldies :) Šis viss man jauns, jo šnaucerus somās laikam kāds tik galīgā kucēna vecumā mēdz iestūķēt, vēlāk paliek par smagu stiept ha ha
Lexy
Lexy
Hero
Hero

Number of posts : 558
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie somas? Empty Re: Kā pieradināt pie somas?

Post  Eliina Trešdiena Aprīlis 06, 2011 8:09 pm

man Amelija ir ta izlaidusies ka bez somas atsakas iziet no majas :32 :32 :32 vina redz ka es kaut kur taisos ielien jau sava soma sez un gaida kad es njemshu somu un mes iesim, kad jaiet vnk pastaigaties ara ir problema dabut lauka no somas ha ha kad iznjemu lauka no somas un lieku iet kajma.. pikst un chikst neapmierinata ha ha ha ha ha ha
Eliina
Eliina
Estimable
Estimable

Number of posts : 3874
Join date : 29.11.08
Age : 33
Dzīvesvieta : Rīga

http://shanelamor.jimdo.com/

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie somas? Empty Re: Kā pieradināt pie somas?

Post  Lexy Trešdiena Aprīlis 06, 2011 8:35 pm

Otra galējība :)
Kādas jums vispār ir somas, kādi plusi, mīnusi?
Lexy
Lexy
Hero
Hero

Number of posts : 558
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Rīga

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie somas? Empty Re: Kā pieradināt pie somas?

Post  mia Trešdiena Aprīlis 06, 2011 9:03 pm

man arii liekas ,ka pieradinaat jaasaak maajaas :) muuseejaa pie somas jau pieradusi ljoti ljoti ,jo mees joporjaam neesam nopirkushi vinjai gultinju,bet taa vietaa izmantojam somu (mums taa soma nav taada shauraa, bet gan kaa maajinja,lai var njemt lidmashiinaa) un vinjai tur ljoti patiik.. un pierada vina tur ,jo mees vinju likaam somaa un sedeejam blakus un paijaajaam un likaam mantinjas ,devaam vistinju utt :) tgd kad Mia ir sagurusi nmo rotaljaam iet pati tur atpuusties :) taa kaa pamegini saakumaa maajas pieradinaat pie somas Razz p.s. mashinaa vinja vnm gulj ,vinjai vienalga kur guleet ,ka tik guleet :D
mia
mia
Rookie
Rookie

Number of posts : 34
Join date : 25.03.11
Age : 37
Dzīvesvieta : Canada,Toronto

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā pieradināt pie somas? Empty Re: Kā pieradināt pie somas?

Post  Sponsored content


Sponsored content


Atpakaļ uz augšu Go down

Atpakaļ uz augšu

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā